Podopieczni

Fundacji RESPECT the CHEMISTRY

Ś.p. Konrad Olszewski

Handlowiec z INEOS Styrolution. Niespodziewanie, w lipcu 2017 zdiagnozowano u Konrada rozsianą chorobę nowotworową. Fundacja prowadziła zbiórkę na jego leczenie.

Ś.p. Krzysztof Rutkowski

Jeden z najlepszych, najbardziej doświadczonych i skutecznych Key Account Managerów firmy A. Schulman. Absolutnie niezawodny ekspert w swojej dziedzinie, profesjonalny i życzliwy partner biznesowy, a przede wszystkim wspaniały kolega, który do wszystkiego podchodził z pasją i uśmiechem. Fundacja prowadziła zbiórkę na jego leczenie.

Ś.p. Prof. Zbigniew K. Brzozowski

Postać niezwykle zasłużona dla polskiej chemii, naukowiec i akademik, wychowawca wielu pokoleń chemików i polimerowców, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Choroby przykuły go do łóżka, sam zmagał się z problemami nie tylko zdrowotnymi, które przerastały jego możliwości. Przez wiele miesięcy Fundacja finansowała leczenie i rehabilitację Profesora.

Jerzy Łącki

Sympatyczny i powszechnie znany Juras, menedżer z sektora dystrybucji, cudem uciekł śmierci w wypadku lotniczym. Po miesiącach pobytu w szpitalu, po ponad 20 operacjach, przetoczeniu kilkudziesięciu litrów krwi, po dziesiątkach różnych innych zabiegów, badań i konsyliów, Jurek przeniósł się do domu, by rozpocząć najdłuższy etap walki o zdrowie: rehabilitację. Przez wiele miesięcy Fundacja finansowała rehabilitację i szereg terapii Jurka. Dziś patrząc na Jurka, nikt nie pomyślałby, że miał on w przeszłości taki groźny wypadek.

Syn ś.p. Łukasza Urbana

Łukasz Urban to polski kierowca – ofiara islamskiego terrorysty w Berlinie. Łukasz Urban pokazał wielki charakter. Bez jego heroicznej postawy, walki z napastnikiem, ofiar zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie (12.2016) byłoby więcej. Bohaterskie zachowanie opłacił najwyższą ceną: życiem. Fundacja sfinalizowała specjalną finansową polisę dla 18 letniego syna Łukasza Urbana.

To zaangażowanie Fundacji podsumował stały Darczyńca, Pan Paweł Wartacz, Właściciel firmy P&F Wartacz w liście z dnia: 23.12.2016, do Waldemara Sobańskiego, Prezesa Fundacji.

Szanowny Panie Sobański,

Już jutro Wigilia, zasiądziemy za stołem i w rodzinnym gronie będziemy swoimi myślami i modlitwą ogarniać naszych bliskich. Modlitwami obejmiemy również Łukasza Urbana. Bardzo współczujemy rodzinie, a Jego zachowamy w najlepszej pamięci.

Po nawale codziennych spraw świąteczny okres Bożego Narodzenia niech przyniesie nam wszystkim chwile relaksu i zadumy. Religijnej zadumy. Życzymy Państwu zdrowia, sił, nadziei i wielu powodów do zwykłej radości. Niech Bóg otoczy Was swoją opieką, a miłość bliskich i życzliwość obcych sprawi, że każdy dzień będzie dobry. Niech również zapanuje pokój na Ziemi, a agresja zostanie stłumiona. Nowy Rok 2017 niech zrealizuje nadzieje, nawet te zachowane tylko we własnych myślach. Moja Firma z ochotą dołącza z darowizną na rzecz rodziny Łukasza.