KGL_new
Puls Branży
ETTLINGER   MAAG   RICCO  

Przedstawiciel ETTLINGER na Polskę

Firma ETTLINGER, wchodząca w skład grupy MAAG i będąca wiodącym producentem wysokowydajnych filtrów do stopów ciekłych wybrała na swojego dystrybutora na Polskę doświadczonego i silnego partnera, firmę RICCO International Trade & Consultancy. Współpraca będzie polegać w pierwszej kolejności na dystrybucji systemów firmy Ettlinger, w przyszłości planowane jest również przejęcie lokalnej obsługi posprzedażowej.

RICCO posiada wieloletnie doświadczenie w recyklingu tworzyw sztucznych oraz ze względu na swoją działalność w segmencie rozdrabniaczy, linii myjących oraz linii do wytłaczania wyróżnia się doskonałą znajomością rynku w Polsce. Do jej klientów zaliczają się zarówno duże koncerny jak i szereg mniejszych oraz średniej wielkości przedsiębiorstw, firma RICCO zatrudnia w chwili obecnej 11 pracowników.

Uwe Kellner, prezes firmy ETTLINGER wyjaśnia: „Decydujące znaczenie dla podjęcia ścisłej współpracy z firmą RICCO miało - oprócz optymalnej, centralnej lokalizacji firmy blisko Warszawy - jej wieloletnie doświadczenie w dystrybucji i serwisowaniu maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Pan Krzysztof Kucharski, założyciel i prezes firmy RICCO oraz jego zespół doskonale znają branżę oraz posiadają szeroką sieć kontaktów w branży recyklingowej w Polsce. Dzięki współpracy z firmą RICCO teraz również w Polsce możemy sprawić, że nawet mocno zanieczyszczone odpady tworzyw sztucznych znów staną się w ekonomiczny sposób cennym recyklatem do produkcji nowych, wymagających produktów.”

Dodaj ofertę pracy