biester
Puls Branży

“OK compost HOME” i “OK biodegradable SOIL” bio compound do produkcji wtryskiem

Jako oddział firmy AKRO-PLASTIC GmbH, BIO-FED specjalizuje się w produkcji innowacyjnych bio compoundów, które odpowiadają praktycznym wymogom rynku. BIO-FED rozszerzył swoje portfolio granulatów M·VERA®, o nowe, atrakcyjne produkty. W zależności od wymagań klientów, compoundy te – wytwarzane w całości lub częściowo z surowców odnawialnych – ulegają biodegradacji/kompostowaniu w różnych warunkach lub nadają się do długotrwałego użytkowania.

Kapsułki do kawy – jedna z możliwości zastosowania surowca M·VERA® GP1012
Kapsułki do kawy – jedna z możliwości zastosowania surowca M·VERA® GP1012

Oprócz wielu typów mieszanek do wytłaczania folii, BIO-FED oferuje również komponenty do formowania wtryskowego. Nowy produkt M·VERA® GP1012 został opracowany specjalnie na potrzeby tej właśnie techniki obróbki. Składa się on prawie wyłącznie z surowców odnawialnych i posiada certyfikat OK biodegradable SOIL i OK compost HOME wydany przez TÜV AUSTRIA. Certyfikat OK compost HOME, został zrealizowany dla grubości scianki do 1 mm. M·VERA® GP1012 doskonale sprawdza się w przypadku zastosowań wymagających wysokiej sztywności (moduł sprężystości przy rozciąganiu 2000 MPa), dlatego można go wykorzystywać do produkcji szerokiego spektrum artykułów gospodarstwa domowego, zabawek, opakowań, kapsułek do kawy itp. „Ten komponent składa się niemal w 100% z wysokiej jakości surowców odnawialnych i doskonale nadaje się do produkcji detali, gdzie wymagana jest wysoka sztywność.”, mówi Ulf Malcharczik, Business Development Manager w BIO-FED. Według compoundeura, produkt dysponuje również dopuszczeniem do kontaktu z żywnością.

„Nasi klienci coraz częściej wymagają produktów, które posiadają wszystkie wymienione wcześniej właściwości mechaniczne, ważne jest dla nich również pochodzenie surowców i określony „scenariusz zakończenia cyklu życia produktu”, dodaje Malcharczik. Jego zdaniem M·VERA® GP1012 jest jednym z nielicznych rozwiazań technicznych o tym profilu, dostępnym na rynku.

Dodaj ofertę pracy