biester
Puls Branży

Dla każdego rynku odpowiednia folia

BIO-FED, jako oddział firmy AKRO-PLASTIC GmbH, specjalizuje się w produkcji innowacyjnych bio-kompoundów pod kątem praktycznych zastosowań. Portfolio produktów pod nazwą handlową M·VERA® jest stale poszerzane o nowe produkty. W zależności od wymagań, kompoundy te – wytwarzane w całości lub częściowo z surowców odnawialnych – ulegają biodegradacji w różnych warunkach lub nadają się do długotrwałego użytkowania.

Woreczek na owoce i warzywa – dobre zastosowanie dla M·VERA® B5033
Woreczek na owoce i warzywa – dobre zastosowanie dla M·VERA® B5033

Ustawodawstwo w różnych krajach europejskich dotyczące opakowań foliowych staje się obecnie coraz surowsze. Na przykład we Włoszech, od stycznia 2021 roku na woreczki na warzywa i owoce, obowiązkowo wymagana będzie zawartość węgla na bazie biologicznej wynosząca 60% lub więcej, oraz certyfikat „OK compost INDUSTRIAL”. We Francji, ta zawartość węgla musi zostać osiągnięta do końca 2024 roku. Wtedy będą musiały być jednak przestrzegane, jak też zresztą dotychczas, wytyczne certyfikatu „OK compost HOME” na woreczki na warzywa i owoce.

Szeroki asortyment folii M·VERA® firmy BIO-FED zawiera produkty o wysokim udziale substancji biologicznych wynoszącym od 40 do 50% i obejmuje różne scenariusze „końca życia” – czy to w zakresie kompostowania przemysłowego, czy kompostu domowego. Nasza firma pracuje obecnie nad produktem o zawartosci 60% surowcow odnawialnych.

„Oprócz składu i łatwej obróbki granulatu folie muszą spełniać też wymagania mechaniczne w odniesieniu do zastosowania” – mówi Roland Andernach, manager produktu w firmie BIO-FED. W materiale M·VERA® B5033 udało się na przykład znacznie ulepszyć wytrzymałość na rozciąganie i odporność na rozdarcie dla zastosowania jako woreczki na owoce i warzywa. Doświadczony zespół ds. badań i rozwoju firmy z Kolonii, stworzył w tym segmencie oprócz standardowego asortymentu, także indywidualne rozwiązania pod kątem określonych zastosowań.

Dodaj ofertę pracy