biester
Puls Branży

BOP w prewencji antycovidowej

Grupa BOP, którą tworzą Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) oraz Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) oraz współpracująca z BOPS – COM40 Sp. K. (COM40) razem zdecydowały o wspólnej pomocy dla szpitali oraz domów pomocy społecznej z okolic Kalisza, Pleszewa, a także Płocka, w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Firmy te od wielu lat prowadzą udaną współpracę, dlatego teraz, w dobie pandemii COVID-19, postanowiły razem wesprzeć potrzebujące placówki, dostarczając im maseczki i kombinezony ochronne z tworzyw sztucznych wyprodukowanych w Płocku.

„Organizacja tej akcji była dla nas naturalną decyzją, ponieważ idealnie wpisuje się w jedną z naszych misji, jaką jest realizacja działań biznesowych w sposób odpowiedzialny społecznie. W Grupie BOP pomagamy innym i realizujemy projekty, które wywierają pozytywny wpływ na społeczność, w której funkcjonujemy. Cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze największe atuty – nasze produkty, nasze położenie, jak również zaangażowanie naszych pracowników w tę sprawę." – powiedział Laurent Hautier, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny BOP. „Zainicjowaliśmy tę akcję charytatywną, aby wraz z naszym wieloletnim partnerem biznesowym, naszym klientem, firmą COM40, pomóc i w geście jedności z całym światem, walczącym z koronawirusem, przyczynić się do ochrony życia i zdrowia. W Grupie BOP dokładamy wszelkich starań, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19, a dzięki wartościom, które nam przyświecają w codziennej pracy, możemy wspierać tych, którzy walczą o ludzkie zdrowie i życie podczas pandemii. Nasze produkty są szeroko wykorzystywane w branżach, które mają kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa, ponieważ znajdują zastosowanie m.in. w wyrobach medycznych czy sprzęcie ochronnym.” – dodał Laurent Hautier.

 

„W dobie pandemii koronawirusa, maseczki ochronne w placówce takiej jak nasza są absolutnie niezbędne, to podstawowy ekwipunek ochrony osobistej naszej kadry i pacjentów. Dlatego jesteśmy wdzięczni BOP za przekazanie takiego daru dla naszego szpitala. To dla nas duże wsparcie.” – powiedział Marek Stawicki, Wiceprezes Zarządu Spółki Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.

 

Beneficjenci

 

W ramach tej akcji charytatywnej Grupa BOP przekazała wybranym placówkom medycznym 46 tysięcy maseczek oraz 700 kombinezonów ochronnych wyprodukowanych na bazie polimerów z Płocka. Beneficjentami tej akcji są:

 

  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

 

  • Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu, ul. Winiarska w Kaliszu.

 

  • Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie.

 

  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

 

  • Szpital Miejski Świętej Trójcy w Płocku.

 

Maseczka

 

Profilaktyczne maski ochronne wyprodukowane przez COM40, potocznie zwane „maseczkami” to produkt, który posiada certyfikat Oeko-Tex 100 oraz Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny. Maski te uszyte są z trzech warstw włókniny na bazie polipropylenu z Płocka. Specjalne wzmocnienie umożliwia dopasowanie ich do twarzy. Poszczególne warstwy maski zgrzewane są ultradźwiękami, co zapewnia wysoką sterylność produktu. Maska ma wymiary 17,5 cm x 9,5 cm i jest zgodna z wytycznymi krajowego konsultanta ds. chorób zakaźnych dla masek niemedycznych.

 

Więcej o maseczkach ochronnych: https://basellorlen.pl/pl/wiadomosci/maseczka-ochronna-czyli-nieznane-oblicze-tworzyw-sztucznych/

 

Kombinezony

Kombinezony ochronne z kapturem również zostały wyprodukowane przez COM40 z włókniny PP. Posiadają certyfikat Oeko-Tex 100. Uszyte zostały w szerokim zakresie rozmiarów, od S do XL, są zapinane na suwak oraz można je prać w temperaturze do 60.

 

Dodaj ofertę pracy