biester
Puls Branży
Innovia  

FOLIA BARIEROWA DO SZYBKIEGO PAKOWANIA NA POZIOMYCH MASZYNACH TYPU FFS

Innovia Films wprowadza na rynek kolejną folię z nowej gamy przezroczystych folii opakowaniowych Propafilm™ Strata o wysokiej barierowości i strukturze mono. SLF jest bezchlorową folią, która zapewnia wyjątkowy poziom bariery dla tlenu, wilgoci, aromatów i olejów mineralnych. Posiada ona szeroki zakres temperatur zgrzewania, dzięki czemu doskonale nadaje się do szybkiego pakowania na maszynach FFS w układzie poziomym, wykorzystywanych w produkcji ciastek, wyrobów piekarniczych i cukierniczych.

Alasdair McEwen, Global Product Manager Packaging w Innovia Films, wyjaśnia: „Dzięki SLF udało nam się stworzyć zupełnie nową folię barierową, która nie tylko zapewnia doskonałą barierę na tlen i aromaty, ale również lepszą barierę na parę wodną w porównaniu ze standardowymi foliami polipropylenowymi. Oznacza to, że istnieje możliwość wydłużenia okresu przydatności produktu do spożycia, a tym samym zmniejszenia marnotrawstwa żywności. Jest to idealny zamiennik dla folii powlekanych PVDC".

 

McEwen kontynuuje: „Do receptury SLF włączyliśmy polimer o szerokim zakresie zgrzewania, więc został on zaprojektowany specjalnie do stosowania na szybkich poziomych liniach pakujących".

 

Podobnie jak wszystkie folie Propafilm™ Strata, SLF zapewnia bardzo skuteczną barierę dla aromatów, a dla tlenu nawet przy wysokim poziomie wilgotności względnej. Nadaje się do zadrukowania, jest błyszcząca i spełnia normy wymagane na całym świecie przy kontakcie z żywnością.

 

SLF została również zaklasyfikowana przez Interseroh jako zdatna do recyklingu. Alasdair McEwen mówi: „Ten certyfikat potwierdza możliwość poddawania naszej nowej folii Strata SLF recyklingowi. W krajach, które posiadają infrastrukturę do recyklingu polipropylenu, może być klasyfikowana jako gotowa do recyklingu lub nadająca się do ponownego wprowadzania do obiegu".

Dodaj ofertę pracy