KGL_new
Puls Branży

Aresztowana wtryskarka

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy zatrzymali urządzenia z Chin, które mogły zagrażać zdrowiu lub życiu. Podejrzenia mundurowych Służby Celno-Skarbowej potwierdził w wydanej opinii Okręgowy Inspektor Pracy.

W trakcie jednej z kontroli przeprowadzonej  w Oddziale Celnym II w Bydgoszczy, mundurowi zatrzymali chińską wtryskarkę do tworzyw sztucznych.

Braki w dokumentacji maszyny wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy. Dlatego Naczelnik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu wystąpił do Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy o wydanie stosownej opinii. Inspektor uznał, że zatrzymane urządzenie nie spełnia określonych przepisami prawa zasadniczych wymagań dla maszyn i nie może być dopuszczone do swobodnego obrotu bez przeprowadzenia  czynności naprawczych.

Kilka dni wcześniej mundurowi z KAS, w wyniku podobnej kontroli, uniemożliwili wprowadzenie do obrotu  18 sztuk odtwarzaczy do płyt DVD. W tym przypadku, zatrzymanie sprowadzonego z Chin towaru, zostało potwierdzone opinią Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy, który stwierdził, że urządzenia nie spełniają wymagań dla sprzętu elektrycznego. Odtwarzacze DVD zostały ostatecznie zniszczone.

A jaki los czeka chińską wtryskarkę?..

Dodaj ofertę pracy