KGL_new
Puls Branży

Energia dla Przemysłu: kup energię w dobrej cenie, zanim nie będzie za późno.

Czas najwyższy na zakupy energii elektrycznej. Cena energii będzie rosnąć dynamicznie w najbliższych latach. Co do tego nie mają wątpliwości wszyscy właściwie eksperci branżowi.

 

Znaleźliśmy się w czasach, kiedy pozycja przetargowa pojedynczego przedsiębiorstwa chcącego kupić energię, nawet o solidnym zużyciu, jest bardzo słaba. Jedynie konsorcjum zakupowe wielu firm, potrafiące wygenerować duży wolumen energii, ma szanse na osiągnięcie przyzwoitej ceny rynkowej.

 

Duże firmy uczestniczące w konsorcjum zakupowym Energia dla Przemysłu potrafiły osiągnąć cenę rzędu 260,00 PLN netto/MWh w roku 2020. Tak działa dźwignia popytu generowana przez konsorcjum Energia dla Przemysłu (dalej jako EdP).

 

Takie ceny są nie do osiągnięcia w konstrukcji tzw. stałych rocznych cen kontraktowych. EdP umożliwia swoim firmom korzystne ceny zakupu energii na Towarowej Giełdzie Energii. Naszym partnerem w tym procesie jest największy broker energii na polskim rynku. Kontraktowanie energii dla uczestników EdP odbywa się przy najniższych możliwych marżach.

 

Na lata 2022-2023 mamy specjalną ofertę dla małych i średnich firm polskiego przemysłu. To PREMIA rynkowa. To forma zakupu energii całkowicie bezobsługowa, nie nakładająca na firmę konieczności podejmowania decyzji o momencie zakupu. Dlaczego warto skorzystać?

 

Największym wyzwaniem z jakim mierzą się Klienci jest wybór odpowiedniego MOMENTU ZAKUPU energii elektrycznej. Zmienność rynku hurtowego powoduje, że niewielu z nich jest stanie zakontraktować energię poniżej średniej ceny na giełdzie. Mechanizm tego produktu wyklucza wspomniany czynnik ryzyka. Cena docelowa obliczana jest w oparciu o średnią arytmetyczną notowań z kontraktu rocznego, czyli bez ryzyka zakupu w niewłaściwym momencie.

 

O jakiej zmienności mówimy?

Na rynku energii elektrycznej obowiązuje 100% obligo, co oznacza, że cały wolumen przeznaczonej do obrotu energii elektrycznej trafia na Towarową Giełdę Energii, a tym samym każda spółka obrotu kształtuje swoją ofertę w oparciu o te same dzienne notowania kontraktów.

Różnice jakie były pomiędzy najniższą a najwyższą ceną kontraktu rocznego w ostatnich latach. Różnice pomiędzy najtańszym momentem na giełdzie a najdroższym w danym roku (wskazane poniżej) są 2-3 razy wyższe niż różnice pomiędzy średnimi z kontraktów rocznych. By nie obawiać się przepłacania w stosunku do swojej konkurencji -warto kupować energię w oparciu o średnią rynkową.

 

 

 

Historyczna analiza notowań kontraktów rocznych względem średniej z tego kontraktu wyraźnie pokazuje, że nie istnieje na tym rynku takie zjawisko jak "jedyny słuszny moment zakupu".

W wybranym losowo momencie roku nigdy nie mamy pewności, że kontraktujemy energię poniżej Średniej rynkowej.

Właśnie dlatego warto z niej skorzystać. Kupując w oparciu o poziom niebieskiej linii na powyższych wykresach, dostają Państwo gwarancję tego, że nie zakontraktuje swojej ceny powyżej średnich cen rynkowych.

 

Dla dużych firm (zużycie powyżej 2 GWh) mamy opcję Indeksu obsługowego.

Największym wyzwaniem z jakim mierzą się Klienci przy kontraktowaniu energii elektrycznej jest MOMENT ZAKUPU. Zmienność rynku hurtowego powoduje, że niewielu z nich jest w stanie zakontraktować energię poniżej średniej ceny na giełdzie. Mechanizm tego produktu działa tak, by wyeliminować  wspomniany czynnik ryzyka dając jednocześnie szansę na wykorzystanie nawet najkrótszej okazji na rynku. Produkt jest miksem cen kontraktów miesięcznych, kwartalnych, rocznych oraz cen spotowych. Zapewniamy doradztwo oraz informowanie o korzystnych cenach zakupu.

 

Konsorcjum Energia dla Przemysłu od 3 lat umożliwia swoim uczestnikom kupno energii w dobrych cenach na giełdzie. Wbrew pozorom, to forma zakupów nie tylko znacznie bardziej opłacalna ekonomicznie, ale i prosta oraz nie nastręczająca żadnych problemów dla podmiotów średnio orientujących się w rynku energii. Jesteśmy obecni na rynku energii elektrycznej dla przedsiębiorstw od 15 lat (dawniej jako Polimerowa Energia).

 

Kup energię w dobrej cenie, zanim nie będzie za późno.

Kontakt:

Konsorcjum

ENERGIA dla PRZEMYSŁU

Mail: energia@eplastics.pl

Tel 501 131 404

 

Ponadto, Konsorcjum Energia dla Przemysłu ma przyjemność zaoferować:

 

  • Budowę kompletnych instalacji fotowoltaicznych dla biznesu o mocy powyżej 50 KW od projektu do realizacji. Współpracujemy w tej dziedzinie z dwoma czołowymi firmami na polskim rynku.

 

  • Dostawy energii elektrycznej z certyfikatem 100% OZE (farmy fotowoltaiczne), począwszy od roku 2022.
Dodaj ofertę pracy