biester
Puls Branży
Ergis  

GreenStretch® – ekologiczne rozwiązanie w przemyśle opakowaniowym

Grupa Ergis wprowadza na rynek folię Green Stretch®. Folie GreenStretch® powstają zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) i z myślą o obniżeniu śladu węglowego. Tym samym producent odpowiada na potrzeby klientów, dla których aspekty ekologiczne zyskują na znaczeniu. Folie GreenStretch® zawierają min. 30% recyklatu oraz są w 100 procentach recyklingowalne.

Podstawowym produktem ERGIS jest  od lat  folia  stretch, której funkcją jest stabilizacja i ochrona ładunku na paletach w trakcie transportu
i magazynowania. Dzięki produktom GreenStretch® klienci mogą ograniczyć koszt pakowania wyrobów oraz ślad węglowy opakowania.

- Folia stretch to cienka folia ze szczególnych odmian polietylenu (LLDP i LDPE) o specyficznej strukturze fizykochemicznej. Kilka lat temu Ergis zrewolucjonizował rynek tego typu produktów przez wprowadzenie folii nanoErgis®, która dzięki wykorzystaniu zaawansowanej techniki wytłaczania folii, złożonej z kilkudziesięciu submikronowych warstw, pozwala ustabilizować na palecie ładunek przy użyciu o 30% mniej folii niż w rozwiązaniach standardowych. Dziś  Ergis wprowadza na rynek GreenStretch® – folie, które odpowiadają wyzwaniom gospodarki w obiegu zamkniętym (GOZ), składające się w ponad 30% z recyklatu, czyli surowca wtórnego pozyskanego z odpadów foliowych i zużytej folii podkreśla Tadeusz Nowicki, Prezes Grupy Ergis.

Innowacyjna technologia GreenStretch® odpowiada na wyzwania współczesnego świata związane z koniecznością intensywnej dbałości
o środowisko naturalne zarówno pod kątem regulacji unijnych, jak i wymagań klientów, u których wzrasta świadomość proekologiczna.

GreenStretch® to zarówno folie ręczne, jak i maszynowe. Folie ręczne zawierają minimum 30% regranulatu. Producent oferuje również wzmacniane folie ręczne SPBF oraz prestretch. Folie maszynowe są dostępne zarówno w wersji GreenStretch® jak i tradycyjnej. Użycie regranulatu pozostaje bez wpływu na transparentność opakowania i w pełni pozwala na odczytywanie etykiet.

Dodaj ofertę pracy