mey
Puls Branży
Engel  

Więcej miejsca na formę na tej samej podstawie

Na targach K 2022 duże maszyny dwupłytowe z rodziny produktów ENGEL duo prezentują jeszcze większą elastyczność i wydajność. Nowa technologia duo może pomieścić większe formy na tej samej powierzchni i osiąga większą wydajność dzięki krótszemu czasowi suchego cyklu i zwiększonej mocy.

„Oferujemy optymalną wtryskarkę, która idealnie nadaje się do każdego zastosowania”, podkreśla dr Gerhard Dimmler, dyrektor ds. technicznych Grupy ENGEL na początku największych na świecie targów tworzyw sztucznych w Düsseldorfie. „W ten sposób pomagamy naszym klientom produkować w bardzo opłacalny, energooszczędny i zrównoważony sposób. Dalszy rozwój dużych maszyn dwupłytowych pozwala nam konsekwentnie podążać ścieżką zoptymalizowanych pod kątem zastosowań rozwiązań ENGEL”.

Nowa seria duo tech obejmuje 35 rozmiarów o zakresie siły zacisku od 3500 do 55000 kN. Tym samym oferta dużych maszyn ENGEL została poszerzona o dwie nowe wielkości. W porównaniu z poprzednią serią duo, rozmiary siły zacisku zostały zredystrybuowane i uzupełnione o kolejne wersje WP (szeroka płyta).

Nawet w wersji standardowej przestrzeń montażowa formy nowej duo tech oferuje więcej miejsca. Oznacza to, że można montować większe formy. Użytkownicy korzystają ze stosunkowo niskich nakładów kapitałowych i zmniejszonego zużycia energii. Dodatkowa przestrzeń jest możliwa dzięki samej nowo opracowanej jednostce mocującej. W porównaniu z istniejącymi modelami duo, wymiary maszyn duo tech są tak kompaktowe, jak zawsze. Dzięki konstrukcji dwupłytowej duże maszyny ENGEL zawsze były wyjątkowo krótkie, co zapewniało wysoką wydajność na jednostkę powierzchni. Na hali produkcyjnej często zmieści się dodatkowa maszyna duetowa.

Większa produktywność dzięki lepszej ergonomii i wydajności

Nawet standardowa wersja duo tech mieści wszystkie przyłącza mediów na panelu mediów umieszczonym blisko formy, gdzie są łatwo dostępne. Przyspiesza to konfigurację formy i zwiększa produktywność.

Również po stronie wtrysku nowa technologia duetu oferuje jeszcze lepsze funkcje wydajności. Zarówno wtrysk, jak i wydajność plastyfikacyjna zostały zwiększone nawet o 25 procent. Oznacza to, że dłuższe ścieżki przepływu można osiągnąć za pomocą stosunkowo małych modeli duetu tech.

Kolejna zaleta: dotychczas najszybsze wtryskarki dwupłytowe na rynku są teraz jeszcze szybsze. W zależności od wielkości, czas suchego cyklu można skrócić o kolejną jedną do czterech dziesiątych sekundy. Zmniejsza to jednostkowe zużycie energii elektrycznej, a w konsekwencji koszty produkcji.

Duża maszyna, która doskonale nadaje się do każdego zastosowania

Odwiedzający targi K 2022 mogą na żywo w Düsseldorfie poznać nową klasę wydajności maszyny wielkogabarytowej ENGEL. Wtryskarka duo 1000 tech na stoisku ENGEL o sile zwarcia 10 000 kN produkuje zaawansowane komponenty motoryzacyjne metodą formowania wtryskowego foammelt.

Dodaj ofertę pracy