mey
Puls Branży
Engel  

Czas cyklu krótszy o 10s

Im lepsza sekwencja ruchu, tym wyższa wydajność. W formie iQ motion control firma ENGEL opracowała inteligentny system wspomagania, który automatycznie optymalizuje fazy przyspieszania, aby wspierać szybsze ruchy. Jest to już możliwe w przypadku robotów liniowych viper, a teraz jest wprowadzane do wtryskarki w K 2022. W zastosowaniach o wysokiej wydajności może to znacznie skrócić czasy cykli i zapewnić przewagę nad konkurencją.

W zastosowaniach o dużej prędkości, czas potrzebny wtryskarce do otwarcia i zamknięcia formy jest istotną częścią czasu cyklu. Podobnie jak ramię robota, ruchoma płyta montażowa formy na wtryskarce nie otwiera się i zamyka po prostu; zamiast tego podąża za poszczególnymi punktami ruchu. Punkty te dzielą ruch na fazy i właśnie na tym polega klucz do optymalizacji. Dla każdej indywidualnej fazy oprogramowanie iQ motion control oblicza optymalne przyspieszenie dla odpowiedniego ustawienia maszyny.

Najlepszy możliwy ruch do każdego zastosowania

Podstawą obliczeń jest skonfigurowany skok formy i siła docisku, ale także masa formy. Sterowanie ruchem iQ samoczynnie optymalizuje się za naciśnięciem przycisku. Oprogramowanie optymalizuje fazy przyspieszania, zwiększając w ten sposób prędkość płyty dociskowej. Pozwala to na szybsze usuwanie części i, co za tym idzie, krótszy czas cyklu.

Wtryskarka nie wymaga dodatkowej energii w celu zwiększenia wydajności. Wyższe podłączone obciążenia nie są potrzebne. Oprogramowanie po prostu maksymalnie wykorzystuje istniejący potencjał maszyny i technologii napędowej bez zwiększania obciążenia maszyny i napędów.

Na przykład podczas regulacji skoku otwarcia lub podczas zmiany formy rampy ruchu często nie są optymalnie wyregulowane ze względu na presję czasu lub rezerwa jest skonfigurowana ze względu na różne masy formy. Sterowanie ruchem iQ sprawia, że ​​to już przeszłość. Bez względu na to, który parametr się zmieni, zawsze obliczana jest najlepsza możliwa trajektoria, wykorzystując ograniczenia fizyczne, aby osiągnąć możliwie najkrótszy czas cyklu.

Na żywo na targach K w produkcji opakowań

Na swoim stoisku w hali 15 w Düsseldorfie ENGEL zademonstruje, jak iQ Motion Control działa w praktyce, korzystając z zaawansowanej aplikacji do pakowania. Wtryskarka ENGEL e-speed produkuje okrągłe pojemniki 125 ml z rPET z 4-gniazdową formą metodą wtrysku cienkościennego i etykietowania w formie. Pojemniki te służą do pakowania żywności. Czas cyklu jest zatem krytyczny dla konkurencyjności producenta. Analiza czasu cyklu wykazała, że ​​otwieranie i zamykanie formy ma szczególnie duży udział w całkowitym czasie cyklu w tej wysokowydajnej aplikacji. Bez iQ motion control czas potrzebny na ruch formy wynosi 1,27 sekundy. Przy włączonej kontroli ruchu iQ, maszyna potrzebuje tylko 1,12 sekundy na ruch formy. Odpowiada to oszczędności czasu rzędu dwunastu procent.

Standardowa funkcja nowych maszyn i dostępna do modernizacji

Sterowanie ruchem iQ będzie zawarte w standardowym zestawie funkcji wszystkich nowych wtryskarek elektrycznych z dźwignią wahadłową z serii ENGEL e-cap i e-speed i może być doposażone w starsze maszyny. Wtryskarki e-cap i e-speed są wykorzystywane w wysokowydajnych aplikacjach w branży opakowaniowej i technologii medycznej. Dzięki iQ motion control maszyny te osiągają czas suchego cyklu, który jest o około dziesięć procent krótszy.

Dodaj ofertę pracy