KGL_new
Puls Branży
Dow   K 2022  

Duże worki MDO-PE z opcją recyklingu

Dow Packaging & Specialty Plastics oraz wiodący producenci maszyn W&H i B&B, ogłaszają dziś wprowadzenie na rynek ich wspólnej innowacji w dziedzinie nadających się do recyklingu opakowań na targach K 2022.

Dzięki nowym technologiom, żywicom i innowacjom w maszynach, współpraca ta z powodzeniem doprowadziła do opracowania nadających się do recyklingu, wielkoformatowych worków MDO-PE. Użycie wyłącznie polietylenu (PE) i minimalnej warstwy EVOH zapewnia możliwość recyklingu, zapewniając jednocześnie taką samą wydajność i właściwości opakowań wielomateriałowych, w połączeniu z wyjątkowym połyskiem, przezroczystością i haptyką.

Przez lata branża opakowaniowa skupiała się na wydajnej produkcji materiałów opakowaniowych, które poprawiają wrażenia konsumentów i zmniejszają ilość odpadów. Wyzwaniem w szczególności dla opakowań na karmę dla zwierząt domowych nadających się do recyklingu było znalezienie technologii, które utrzymają wydajność produkcji opakowań i ich końcowe właściwości przy wykorzystaniu tylko jednego materiału, aby umożliwić recykling w strumieniu polietylenu.

„Odblokowanie możliwości recyklingu opakowań to wyzwanie, którego żadna firma nie jest w stanie wykonać samodzielnie” – powiedział Romain Cazenave, dyrektor ds. marketingu opakowań na region EMEA w Dow Packaging & Specialty Plastics. „Korzystanie z wysokowydajnych żywic i uszczelniaczy ELITE™, INNATE™ i AFFINITY™ firmy Dow w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami maszynowymi i know-how naszych partnerów umożliwiło nam stworzenie nowej generacji opakowań nadających się do recyklingu, aby wspierać wyższe wskaźniki recyklingu i umożliwienie gospodarki o obiegu zamkniętym tworzyw sztucznych”.

Duże worki na karmę dla zwierząt domowych wykonane są z folii MDO-PE przy użyciu wyłącznie polietylenu w każdej warstwie strukturalnej z wyjątkiem cienkiej warstwy EVOH jako bariery, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi recyklingu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości żywicy i najnowszej technologii wytłaczania maszyny W&H VAREX II z wbudowanym MDO folia ma końcową szerokość wstęgi 2x1260 mm i jest zoptymalizowana pod kątem zmniejszenia strat materiału podczas produkcji.

„Na naszej szerszej linii do wytłaczania VAREX II z wbudowanym MDO produkujemy folię MDO-PE zoptymalizowaną pod kątem następujących procesów produkcyjnych. Dzięki doskonałej płaskości i doskonałej jakości folii, nawet w tym szerokim formacie, nasza prasa wklęsłodrukowa HELIOSTAR II drukuje z bardzo dużą prędkością 400 m/min. Krótko mówiąc: podwojenie dla podwójnej wydajności”. powiedział dr Lennart Ederleh, dyrektor ds. sprzedaży technicznej w W&H.

Dzięki firmie Dow's Pack Studios umożliwiono laminowanie na skalę przemysłową przed wysłaniem folii do produkcji torebek w wyjątkowo płynnym procesie produkcji torebek za pomocą maszyny do torebek z fałdami bocznymi SFB firmy B&B, która produkuje 80 torebek na minutę, co jest porównywalne z wielomateriałowymi strukturami PET/PE .

Dodaj ofertę pracy