mey
Puls Branży

Huntsman wchodzi do Polski

Huntsman Corporation, globalny producent i dystrybutor, oferujący zróżnicowane portfolio chemikaliów, otwiera nowe centrum Global Business Services (GBS) w Polsce. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy firma zatrudni około 100 specjalistów w zakresie księgowości, kredytów, zasobów ludzkich, zakupów, automatyki i zaawansowanej analityki oraz planowania i analizy finansowej.

Firma Huntsman wytwarza ponad 7500 produktów dla kluczowych sektorów, takich jak: lotnictwo, transport, budownictwo, konserwacja żywności oraz energetyka i paliwa. Firma wybrała Kraków jako lokalizację dla swojego europejskiego hubu GBS. Według firmy Huntsman, Polska doskonale wpisuje się w kulturę organizacyjną oraz zapewnia dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesnej infrastruktury.

 

- Otwarcie naszego regionalnego europejskiego hubu GBS w Krakowie zapewni szerokie wsparcie dla regionalnych i światowych operacji firmy Huntsman, umożliwiając lepsze zrównoważenie kosztów, usług, wartości i szybkości działania, przy jednoczesnym ciągłym doskonaleniu w każdym aspekcie działalności - powiedział Paul Rollé, Huntsman Site Leader na Polskę. - Do naszego krakowskiego biura szukamy specjalistów chętnych do współpracy, którym nie są obce technologie cyfrowe.

 

O istocie wzmacniania sektora usług biznesowych w Krakowie mówi także Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju: - Kraków od lat przyciąga firmy i inwestorów, dając ogromne możliwości rozwoju obecnym i nowym przedstawicielom sektora. Jestem przekonany, że wybór naszego miasta przez firmę Huntsman to umocnienie nie tylko dla krakowskiego sektora nowoczesnych usług, ale przede wszystkim samej firmy. Jej istotne znaczenie dla wielu gałęzi lokalnej i światowej gospodarki w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami pracowników kształcących się na uczelniach Krakowa, z pewnością okażą się cennym kapitałem stanowiącym siłę napędową oddziału GBS firmy Huntsman w Krakowie, czego bardzo serdecznie życzę.

 

Zgodnie ze swoją globalną strategią, Huntsman planuje zainwestować w Polsce w programy szkoleniowe dla pracowników w zakresie podnoszenia kwalifikacji oraz pogłębiania wiedzy branżowej. Praca w Huntsman oferuje spersonalizowane plany rozwojowe i starannie opracowane ścieżki kariery, a także możliwość nauki wirtualnie, jak i stacjonarnie. Firma stawia na rodzinną atmosferę, wielokulturowość, wartości etyczne i różnorodność, co przekłada się na siłę i wyrazistość globalnego zespołu.

 

- Koncentrujemy się na wprowadzaniu na rynek zróżnicowanych rozwiązań, stawiając na pierwszym miejscu innowacyjność i zrównoważony rozwój - powiedział Phil Lister, Chief Financial Officer w Huntsman. - Nowe centrum usług w Polsce wpisuje się w długoterminową strategię firmy, pomagając naszym pionom biznesowym i działom korporacyjnym w realizacji założonych celów.

 

Firma Huntsman prowadzi aktywną rekrutację do nowego centrum GBS. Wymagana jest od kandydatów umiejętność komunikowania się w języku angielskim w zakresie tematyki biznesowej i technicznej zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. W przypadku niektórych stanowisk konieczna jest także znajomość dodatkowych języków. Firma Huntsman zachęca do składania aplikacji także przez osoby pochodzące z Ukrainy, które posiadają polski dowód tożsamości. Możliwości rozwoju kariery oraz wymagania dotyczące poszczególnych stanowisk są dostępne na stronie: www.huntsman.com/poland-careers.  

Dodaj ofertę pracy