KGL_new
Puls Branży

Wtryskarka w systemie pay per use

ENGEL otwiera nowe możliwości w dystrybucji wtryskarek. Przecierając szlaki dla swojej branży, producent maszyn oferuje teraz swoim klientom model płatności za użycie, który jest uzupełnieniem klasycznych zakupów maszyn. Pomaga to przetwórcom zmniejszyć ryzyko inwestycyjne, jednocześnie zwiększając elastyczność produkcji.

Płatność jest dokonywana w zależności od stopnia wykorzystania maszyny. Cena jednostkowa ustalana jest za jednostkę wyprodukowaną lub jednostkę czasu pracy maszyny. Model pay-per-use pozwala przetwórcom uniknąć ryzyka wiążącego kapitału lub konieczności uzyskania zgody na znaczne inwestycje. Często oznacza to, że proces zakupowy można zakończyć szybciej.

Kolejną korzyścią jest zapewnienie wysokiej dostępności maszyn. Wszystkie gniazda produkcyjne dostarczane w modelu pay-per-use są wyposażone w narzędzie do wsparcia online i zdalnej konserwacji e connect.24 i są regularnie konserwowane przez serwisantów ENGEL. W przypadku serwisu technicy ENGEL mogą natychmiast przystąpić do rozwiązywania problemów. Prace konserwacyjne można zaplanować na wczesnym etapie, aby ograniczyć do minimum nieuniknione przestoje maszyny. A e connect.24 nabywa wykorzystanie maszyny jako podstawę do rozliczenia.

Po upływie uzgodnionego terminu umownego klient ma możliwość zakupu maszyny. Alternatywnie ENGEL Used Machinery, producent maszyn używanych w Grupie ENGEL, może odebrać maszynę. Oznacza to, że Pay per Use przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. W końcu model biznesowy zapewnia maksymalne wykorzystanie potencjalnej żywotności wtryskarki.

Partnerem finansowym wspierającym nowe rozwiązanie typu pay-per-use firmy ENGEL jest linx4 GmbH z siedzibą w Wiedniu. ENGEL jest pierwszym dostawcą w dziedzinie wtryskarek, który oferuje swoim klientom taką elastyczność.

Dodaj ofertę pracy