biester
Puls Branży

Nowy zakład recyklingu opakowań

Spółka Eco-World Plastics Recycling zbuduje w powiecie myszkowskim (Śląskie) nowy zakład recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, na terenie której powstanie inwestycja o wartości 37 mln, zdecydowała o publicznym wsparciu dla niej.

Spółka Eco-World Plastics Recycling, która już odebrała decyzję o wsparciu, powstała w 2001 r. Obecnie jej działalność skupia się na wytwarzaniu regranulatu z odpadowych niejednorodnych tworzyw sztucznych, przy wykorzystaniu specjalnej technologii.

Budowa w miejscowości Masłońskie w powiecie myszkowskim nowego zakładu ma rozwinąć działalność spółki i zwiększyć jej zdolności produkcyjne. W efekcie przetworzonych zostanie więcej odpadów opakowaniowych, szczególnie niejednorodnych lub zanieczyszczonych.

Inwestycja, poza maszynami i urządzeniami stanowiącymi kompletną linię technologiczną, obejmuje też budowę hali produkcyjnej o powierzchni 3,6 tys. m kw. wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą towarzyszącą. Firma kupi również m.in. nową wagę samochodową i wózki widłowe.

Eco-World Plastics Recycling jest notowana w TOP 77 PLASTICS RECYCLING in POLAND

Dodaj ofertę pracy