KGL_new
Puls Branży

Nowa opcja Flex

Nowa opcja Flex dla systemu DIEFFENBACHER Fibercon rozszerza możliwości zastosowań klientów, umożliwiając konsolidację niezależnie od geometrii układu taśmy i grubości układu. Ta opcja jest dostępna jako modernizacja lub jako część nowego systemu Fibercon.

System DIEFFENBACHER Fibercon konsoliduje układy taśm w laminaty o kształcie zbliżonym do siatki o doskonałej jakości i porowatości mniejszej niż 1%. Fibercon osiąga wyjątkowo dobre właściwości materiałowe dla komponentów wysokiej jakości, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji na dużą skalę układów taśm dla poszczególnych komponentów. Możliwe jest nawet przetwarzanie wysokowydajnych tworzyw termoplastycznych bez dalszej adaptacji.

Konsolidacja próżniowa ułożonych taśm w standardowej wersji Fibercon odbywa się pomiędzy dwiema ramkami z przeźroczystymi wkładami szklanymi. W nowej wersji Flex górna rama jest wyposażona w elastyczną płachtę, która automatycznie dopasowuje się do konturu ułożenia taśmy.

Wiele zastosowań, zwłaszcza w branży sportowej i rekreacyjnej oraz motoryzacyjnej, może skorzystać z nowej opcji Flex, wyjaśnia Marco Hahn, dyrektor ds. sprzedaży jednostki biznesowej Forming w firmie DIEFFENBACHER. „Na przykład w produkcji ram i obręczy rowerowych z dużą różnorodnością komponentów — do których Fibercon jest wyjątkowo dobrze przystosowany — nowa opcja Flex upraszcza produkcję”. Zmienne grubości warstw i geometrie do 4 mm można konsolidować z bardzo wysoką jakością, ale bez narzędzi specyficznych dla komponentów.

Dzięki zakresowi temperatur do 250°C opcja Fibercon Flex jest idealnym systemem konsolidacji dla wszystkich zastosowań PP i PA6, niezależnie od rodzaju użytego włókna. W porównaniu z konwencjonalnymi prasami do laminowania, Fibercon zapewnia znacznie wyższą jakość produktu, ponieważ różnice w grubości elementu są zachowane i nie występuje przepływ ściśnięte ani fałdy włókien. W przeciwieństwie do stale podgrzewanych pras do laminowania, Fibercon podgrzewa produkt bezpośrednio, bez żadnych urządzeń peryferyjnych i tylko podczas rzeczywistej konsolidacji. W ten sposób można skrócić czas przerwy i ustawiania bez wkładu energii lub długich procesów nagrzewania. Dzięki temu system konsolidacji Fibercon jest wielokrotnie bardziej energooszczędny i oszczędzający zasoby.

„Każdy Fibercon jest standardowo wyposażony w trzy pary ramek. Dzięki nowej opcji Flex każdy klient może wybrać, ile par ram ma być wyposażonych w standardową wkładkę szklaną, a ile w nową elastyczną taflę. Zapewnia to maksymalną elastyczność”, mówi Hahn. „Istniejące instalacje można w każdej chwili i przy minimalnym wysiłku doposażyć w opcję Flex”.

Dodaj ofertę pracy