KGL_new
Puls Branży
Danger!  

Tupperware: możliwość bankructwa

Znany producent pojemników i akcesoriów kuchennych z USA ostrzegł właśnie o możliwym prawdopodobieństwie bankructwa. Spółka w Polsce prowadzi duży sklep internetowy.

Założona w 1946 roku firma stwierdziła, że ​​istnieją „poważne wątpliwości co do zdolności firmy do kontynuowania działalności”.

Obawy dotyczące Tupperware pojawiły się po tym, jak nowojorska giełda ostrzegła, że ​​​​akcje firmy mogą zostać wycofane z giełdy, ponieważ nie złożyła rocznego raportu za 2022 r. Chociaż Tupperware powiedział, że planuje złożyć raport w ciągu najbliższych 30 dni, dodał „tam nie ma pewności, że „zostanie złożony w takim czasie”.

Tupperware szuka dodatkowego finansowania

Tupperware powiedział, że dokonuje przeglądu kilku aspektów swojej firmy, w tym zarządzania gotówką, portfela nieruchomości pod kątem dostępnych nieruchomości i możliwych zwolnień. 

W marcu firma poinformowała, że ​​jej wielkość sprzedaży spadła o 18% w 2022 r., ale w swoim najnowszym ogłoszeniu stwierdziła, że ​​wyniki „znacząco się zmienią” po złożeniu raportu rocznego. 

„Tupperware wyruszyło w podróż mającą na celu odwrócenie naszej działalności i dzisiejszy dzień stanowi kluczowy krok w kierunku poprawy naszej pozycji kapitałowej i płynnościowej” – powiedział w oświadczeniu Miguel Fernandez, prezes i dyrektor generalny Tupperware . „Firma robi wszystko, co w jej mocy, aby złagodzić skutki ostatnich wydarzeń i podejmujemy natychmiastowe działania w celu uzyskania dodatkowego finansowania i poprawy naszej sytuacji finansowej”. 

Tupperware dodał, że jeśli „nie jest w stanie uzyskać odpowiednich zasobów kapitałowych lub zmian w umowie kredytowej, może nie mieć odpowiedniej płynności w najbliższym czasie”.

 

Dodaj ofertę pracy