KGL_new
Puls Branży
Synthos  

Synthos ogłasza globalny konkurs Synthos Rubber Circularity Award

Celem konkursu o charakterze naukowo-badawczym jest zaangażowanie naukowych talentów w opracowanie przełomowych technologii dla kauczuku syntetycznego i mieszanek stosowanych w produkcji opon. Dążeniem Synthos jest zwiększenie stopnia cyrkularności tych produktów, w odpowiedzi na zmiany klimatu i potrzeby rynku. Konkurs jest kierowany do uniwersytetów i jednostek naukowo-badawczych.

Nagroda Synthos Rubber Circularity Award ma na celu wspieranie innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, które doprowadzą do opracowania przełomowej platformy technologicznej, która znacząco poprawi efektywność środowiskową mieszanek do opon na bazie kauczuku syntetycznego, wspierając jednocześnie cele zrównoważonego rozwoju globalnego sektora motoryzacyjnego i oponiarskiego.

 

- Ten konkurs pozwoli nam wspierać rozwój najnowocześniejszych technologii, ostatecznie prowadząc Synthos do celu, jakim jest osiągnięcie 100% zrównoważonych produktów do 2030 r. Jesteśmy dumni z wyjątkowych, utalentowanych naukowców i naukowczyń, którzy tworzą Centrum Badawczo-Rozwojowe Synthos Rubber w Oświęcimiu i w Schkopau w Niemczech. Jednocześnie nie możemy się doczekać współpracy z młodymi badaczami z całego świata – mówi dr Malte Wohlfahrt, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Dywizji Kauczuku Syntetycznego Synthos. - Innowacje opracowane w partnerstwie z najzdolniejszymi badaczami i badaczkami naukowymi umocnią naszą wiodącą pozycję w rozwoju bardziej ekologicznych materiałów do produkcji opon oraz wniosą do naszej spółki bezcenne umiejętności i wiedzę – dodaje.

 

Zwycięski instytut badawczy lub uniwersytet otrzyma środki finansowe na realizację trzyletniego programu wsparcia zespołu badawczego. Wnioskodawcy mają czas na złożenie swoich propozycji do 31 sierpnia, a finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich pomysłów na  specjalnym wydarzeniuw Schkopau w Niemczech, w środę, 11 października 2023 r.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat Synthos Rubber Circularity Award, zainteresowanych naukowców i naukowczynie, uniwersytety oraz instytucje badawcze zapraszamy do wysłania wiadomości na adres: SynthosRubber@synthosgroup.com .

Dodaj ofertę pracy