biester
Puls Branży
Arburg  

ARBURG na Plastpol23

Partner systemowy polskich wtryskowni zaprasza na stoisko E-30.

Na Plastpolu, najważniejszych targach branży tworzyw sztucznych w Polsce i Europie Wschodniej, Arburg zaprezentuje się z odpowiednio innowacyjnym programem wystawienniczym dostosowanym do rynku. Na stoisku E30 w hali E będzie można zobaczyć nowy model Allrounder 470 H, który firma wprowadziła na rynek z okazji rocznicy „100-lecia firmy rodzinnej Hehl”. Kluczowe tematy związane z cyfryzacją i zrównoważonym rozwojem zostaną również uwypuklone za pomocą szeregu produktów i usług skupionych wokół „arburgXworld” i „arburgGREENworld”. Ponadto będzie dostępna fascynująca, wielokomponentowa aplikacja dla sektora technologii medycznej, obejmująca Allrounder More.

Konrad Szymczak, Dyrektor Zarządzający Arburg Polska, tak mówi o rynku wschodnioeuropejskim i programie wystawienniczym Arburga: „Rynek w Polsce i Europie Wschodniej jest nadal w dobrej kondycji, ale obecnie jest niestabilny z powodu sytuacji na Ukrainie. Nasze portfolio skierowane jest przede wszystkim do klientów z branży opakowaniowej, medycznej i motoryzacyjnej. Dodatkowo będziemy prezentować rozwiązania „pod klucz”, które pokazują firmę Arburg jako dostawcę kompleksowych usług systemowych. W Polsce możemy zaoferować całą gamę produktów – a więc nie tylko nasze wszechstronne systemy wtrysku i systemy robotyczne, ale także kompleksową obsługę, szybkie dostawy części zamiennych i systemy produkcyjne „pod klucz”. To tylko jeden z powodów, dla których Arburg Polska cieszy się dobrą reputacją na rynku we wszystkich segmentach przemysłu. Swoją obecnością na Plastpolu chcemy zademonstrować nasze możliwości i siłę innowacyjności oraz rozszerzyć naszą pozycję w przyszłości”.

Konrad Szymczak, Managing Director Arburg Poland.

Nowy Allrounder 470 H: o 50% mniejsze zapotrzebowanie na energię

Po raz pierwszy w Polsce Arburg prezentuje hybrydowy model Allrounder 470 H. Maszyna umożliwia klientom wykorzystanie zalet kombinacji elektrycznej jednostki zamykającej, hydraulicznej jednostki wtryskowej oraz wariantów wydajności „Comfort”, „Premium” i „Ultimate” w sposób jeszcze bardziej dostosowany do ich potrzeb, w połączeniu z redukcją w kosztach nabycia i eksploatacji oraz znacznie mniejszym śladem węglowym. Szymczak uważa, że poza atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności, energooszczędność i precyzja maszyny, porównywalna z maszyną elektryczną, jest przekonującym argumentem przemawiającym na jej korzyść.

Fakty techniczne nowej serii hybrydowej mówią same za siebie: w porównaniu maszyną hydrauliczną zużycie energii przez Allrounder 470 H jest nawet o 50 procent mniejsze. Oznacza to, że w zależności od zastosowania można zaoszczędzić do 12 000 kg CO2 rocznie. Kolejną cechą pomagającą oszczędzać zasoby jest nowa koncepcja zarządzania olejem, która nie tylko wymaga około 35 procent mniej oleju, ale także wykorzystuje ciepło odpadowe z maszyny do wstępnego podgrzewania oleju. Wymagana wydajność wody chłodzącej jest również od 50 do 70 procent mniejsza. Skrócenie czasu cyklu suchego nawet o 33 procent skutkuje znacznie większą wydajnością produkcji.

Jubileuszowa maszyna Allrounder 470 H na targach Plastpol będzie produkowała kubki do kawy z pokrywką, które za pomocą prostego zautomatyzowanego mechanizmu zostaną napełnione słodyczami – dzięki czemu będą idealnym prezentem targowym.

Cyfryzacja: wersja demonstracyjna „arburgXworld”

Odwiedzający Plastpol będą mogli również dowiedzieć się na stoisku firmy Arburg, jak w praktyce można przeprowadzić cyfryzację w nowoczesnych firmach zajmujących się formowaniem wtryskowym. Wersja demonstracyjna portalu klienta arburgXworld ze wszystkimi aplikacjami będzie dostępna do testów. Użytkownicy mogą bezpłatnie rozpocząć pracę z aplikacjami takimi jak MachineCenter, ServiceCenter i Shop, które oferują lepszy przegląd, prostą komunikację, większą elastyczność i szybsze reakcje. Oszczędza to znaczną ilość czasu i kosztów w codziennej pracy. Na ekranie demonstracyjnym podczas targów te podstawowe funkcje można łatwo wypróbować z pomocą specjalistów.

Ponadto odwiedzający Plastpol mogą dowiedzieć się więcej o programie arburgGREENworld i działaniach firmy Arburg w obszarach zrównoważonego rozwoju, wydajności energetycznej i produkcyjnej, ochrony zasobów i śladu węglowego.

Technologia medyczna: zautomatyzowany Allrounder MORE

Wykorzystując zautomatyzowany system do produkcji gotowych do użycia dwukomponentowych wyprasek, Arburg pokaże, jak można zaoszczędzić czas i koszty dzięki integracji funkcji z Allrounder More 1600. Cztery złącza typu Luer wykonane z PP i TPE, które są stosowane jako zakrętki w przemyśle farmaceutycznym, będą produkowane w czasie cyklu około dziesięciu sekund. Forma wtryskowa 4+4-gniazdowa jest dostarczana przez partnera firmy Arburg, firmę Braunform. Cecha szczególna: cztery serwoelektryczne osie formy siostrzanej firmy Arburg, AMKmotion, monitorowane przez system sterowania Gestica. Kontrolują sekwencje rdzeniowania, podnoszenia wieczka, zakrywania zamknięć i odkręcania gwintów typu Luer bezpośrednio w formie. Sześcioosiowy robot Yaskawa, który jest również zintegrowany z systemem sterowania Gestica i programowalny, usuwa gotowe części i podaje je jedną po drugiej do wbudowanej kamery do kontroli jakości i celów statystycznych, zanim zostaną umieszczone w pojemnikach oddzielonych wnękami.

Dodaj ofertę pracy