biester
Puls Branży

Tworzywa zastępują aluminium w opakowaniach

Gmundner Dairy, trzecia co do wielkości mleczarnia w Austrii, chce być pierwszą firmą w regionie, która zaoferuje aseptyczne opakowania kartonowe SIG bez warstwy aluminium. Od maja jej mleko premium pod marką Gmundner Milch będzie rozlewane do opakowań kartonowych combiblocMidi o pojemności 1000 ml firmy SIG z materiałem opakowaniowym combibloc EcoPlus bez warstwy aluminium. Zamiast metalu funkcję barierową przejmuje cienka warstwa polimeru.

Zwiększając i tak już pozytywny wpływ aseptycznych opakowań kartonowych SIG na środowisko, materiał opakowaniowy combibloc EcoPlus składa się z odnawialnej tektury pochodzącej z lasów z certyfikatem FSC i innych kontrolowanych źródeł, z ultracienkimi warstwami polimeru chroniącymi mleko przez długi czas. Ta innowacja z pewnością wniesie nowy impuls do kategorii mleka o przedłużonej trwałości i pomoże odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na bardziej zrównoważone opakowania o niższej emisji dwutlenku węgla.

Christoph Engl, Dyrektor Zarządzający, Gmundner Dairy skomentował: – Jako pierwszy producent w Austrii, który wprowadził na rynek mleko o przedłużonej trwałości w opakowaniu kartonowym bez warstwy aluminiowej, cieszymy się, że możemy współpracować z SIG, aby ustanowić nowy, zrównoważony impuls w dziedzinie opakowań. Oferowanie aseptycznych opakowań kartonowych bez warstwy aluminium to kamień milowy w zrównoważonym rozwoju nie tylko dla naszej firmy, ale także dla detalistów i konsumentów.

Pierwsze dwa produkty mleczne firmy Gmundner Dairy w opakowaniach kartonowych combiblocMidi firmy SIG z opakowaniem combibloc EcoPlus są dostępne w Austrii od maja 2023 r. Konsumenci odniosą korzyści z wysokiej jakości produktów bez potrzeby chłodzenia, a jednocześnie zmniejszą wpływ na środowisko.

Giovanni Micheletto, Head of Market Area ISEEI w SIG dodał: – Nasze aseptyczne opakowania kartonowe mają już znacznie mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z innymi rozwiązaniami opakowaniowymi ze względu na wysoki udział materiałów odnawialnych, niewielką wagę i wydajną konstrukcję. Materiał opakowaniowy combibloc EcoPlus jeszcze bardziej ogranicza ten ślad, chroniąc produkty bez konieczności stosowania warstwy aluminium. Wdrożenie przez Gmundner Dairy w Austrii i na rynku ISEEI jest znaczącym krokiem naprzód dla kategorii płynnych produktów mlecznych w tych regionach. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wspieranie przyjęcia naszego rozwiązania combibloc EcoPlus i umożliwienie większej liczbie naszych partnerów realizacji ich ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Dodaj ofertę pracy