KGL_new
Puls Branży

Wódka w butelce z papieru i tworzyw

Absolut Vodka ogłosiła nową butelkę wykonaną w 57% z papieru z plastikową wyściółką, którą opisuje jako ostatni etap swojej podróży w kierunku stworzenia „butelki w 100% pochodzenia biologicznego” w przyszłości.

Konstrukcja butelek to w 57% papier, ze zintegrowaną barierą z tego, co Absolut określa jako „plastik nadający się do recyklingu”. Według firmy klienci mogą poddać recyklingowi opakowanie „jako papier” wraz z normalnymi odpadami domowymi.

To pierwsza tego typu butelka, która została sprzedana w sklepie przez globalną firmę spirytusową. Obecnie Absolut sprawdza, jak butelka się transportuje i jak postrzegają ją konsumenci. W przeciwieństwie do początkowych programów pilotażowych, które dotyczyły gotowego do picia Absolut Mixt, który miał niską zawartość alkoholu (5%), ta butelka zostanie przetestowana przy użyciu wódki Absolut o wyższej zawartości alkoholu 40%.

Pojedyncze butelki o pojemności 500 ml będą sprzedawane w 22 sklepach Tesco (sugerowana cena detaliczna 16 funtów) w Greater Manchester przez całe lato. Dyrektor handlowy Michael Michelsen powiedział, że Manchester został wybrany „ponieważ w tym regionie istnieje recykling, który umożliwia pracę zarówno z papierem, jak i barierą”. Michelsen powiedział także więcej o barierze z tworzywa sztucznego: „W tym produkcie użyliśmy polimeru PEN jako bariery, ponieważ ma on dwie dobre właściwości: dobre parametry dla Absolut Vodka i może trafiać do fabryk papieru bez zanieczyszczania strumieni recyklingu . W naszej butelce nowej generacji (przyszła wersja) zamierzamy zacząć od HDPE w znacznie mniejszych ilościach, aby był znany podmiotom zajmującym się recyklingiem papieru”.

Firma twierdzi, że jej papierowe butelki są osiem razy lżejsze niż szklana alternatywa, a jednocześnie są łatwiejsze do przenoszenia. Butelki papierowe zachowują inspirowany apteką design marki, a ostatecznym celem jest uzupełnienie szklanej butelki Absoluta, a nie jej zastąpienie. Absolut wierzy, że konsumenci będą używać papierowych butelek podczas okazji poza domem, takich jak pikniki i festiwale.

Dodaj ofertę pracy