mey
Puls Branży

Krystalizacja, suszenie i dekontaminacja płatka PET

Rozmowa z Marianem Staniendą, Prezesem Zarządu VGT Polska Sp. z o.o.

Cały sektor tworzyw sztucznych czekają wkrótce istotne zmiany. Czy jesteście do nich przygotowani?

 

Branża tworzyw sztucznych charakteryzuje się ciągłym i intensywnym rozwojem nowych technologii, ale również zachodzącymi zmianami w zakresie  nowych wymogów rynku. Związane są one zarówno z oczekiwaniami klientów jak i zmieniającymi się przepisami z zakresu ekologii, ochrony środowiska, zasobów wody.

VGT Polska Sp. z o.o. działająca na rynku od 1999 roku, nie tylko podąża za zmianami jakie zachodzą w sektorze tworzyw sztucznych, ale przede wszystkim wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz urządzeń, które wyprzedzają przewidywane zmiany.

 

Oferowane przez nas urządzenia gwarantują przede wszystkim niższe zużycie bardzo drogiej obecnie energii elektrycznej. Pozwalają na zastosowanie tworzyw z recyklingu do kontaktu z żywnością. Eliminują stosowanie w uzdatnianiu wody procesowej szkodliwych dla środowiska środków chemicznych.

 

Z naszymi Partnerami udoskonalamy proponowane przez nas technologie, aby być przygotowanym nie tylko na przewidywane zmiany, ale także tworzyć nowe trendy i kierunki rozwoju branży tworzyw sztucznych.

Marian Stanienda – Prezes Zarządu VGT Polska

 

Jaka jest Wasza perspektywa rozwoju na najbliższe lata?

 

Dzięki naszym dotychczasowym osiągnięciom, rekomendacjom, certyfikatom oraz opinii naszych Klientów o firmie VGT możliwe jest poszerzanie grupy partnerów, którzy proponują interesujące i innowacyjne rozwiązania. W perspektywie najbliższych dwóch lat planujemy uruchomienie produkcji w Polsce systemów bezchemicznego uzdatniania wody VGT-Bauer. Zapewni to rozwój, wspólnie z naszym partnerem, obecnie oferowanej technologii, która może być wykorzystywana przez wiele innych branż dla ochrony zasobów wody przez eliminację stosowania środków chemicznych do jej uzdatniania.

 

Jakie nowe produkty zaprezentujecie w trakcie Konferencji Foliowej 2023?

 

Ze względu na zbliżające się zmiany dotyczące zwiększenia udziału tworzyw zawróconych – postkonsumenckich, wprowadziliśmy na rynek z naszym niemieckim partnerem – Kreyenborg technologię krystalizacji, suszenia i dekontaminacji wtórnych surowców PET (płatka PET). Umożliwia ona stosowanie tworzyw rPET do wyrobów do kontaktu z żywnością (spełniających wymogi FDA oraz EFSA).  Oferujemy kompletne urządzenia pozwalające na uzyskanie certyfikowanego EFSA dla zawróconego surowca PET.

 

Obecnie, aby umożliwić ponowne wykorzystanie do wielu wymagających zastosowań (co nie było możliwe dotychczas ze względu na intensywną, nieprzyjemną woń)  zawróconych tworzyw PE, PP pochodzących z segregacji również śmieci, wprowadzamy nową technologię urządzeń na podczerwień IR-FRESH. Technologia ta redukuje odór w recyklingu tworzyw.

 

Proszę określić przyszłe trendy i wyzwania w produkcji folii i opakowań z tworzyw?

 

Wszyscy jesteśmy zmuszeni do przygotowywania się na maksymalne wykorzystanie zawróconych tworzyw sztucznych. Spowodowane to jest  koniecznością dalszego rozwoju gospodarczego i technologicznego, ale przy jak najmniejszym niekorzystnym wpływie na środowisko naturalne.

 

 

Branża tworzyw sztucznych ma bardzo duży udział w zużyciu energii elektrycznej, dlatego koniecznością jest intensywny rozwój technologii pozwalających redukować zużycie energii. Stosowanie oferowanych przez nas urządzeń daje takie możliwości i redukuje koszty produkcji.

 

Dlaczego warto z Wami współpracować? Jakie korzyści i wsparcie oferujecie swoim Partnerom?

 

VGT Polska Sp. z o.o. jest zorientowana na doradztwo, dostawę, montaż i serwis urządzeń jednocześnie gwarantując najnowsze technologie, optymalizację w zakresie niskiego zużycia energii, dopasowanie urządzeń pod konkretne potrzeby Klienta, łącznie z indywidualną modyfikacją urządzeń.

 

Dzięki współpracy z nami, Klienci mają dostęp do najnowszych technologii zapewniających wyprzedzanie nadchodzących zmian w branży tworzyw.

 

Nasze produkty i świadczone usługi zdobywają uznanie Klientów, jak również otrzymują nagrody i są  rekomendowane przez specjalistów w dziedzinie nauki (m.in. rekomendacje Politechniki Krakowskiej dotyczące bezchemicznego systemu uzdatniania wody, otrzymany medal produktowy na targach Plastpol 2023 dla suszarki RDL-R do opakowań z PET, wykorzystującej odzysk sprężonego powietrza). Spełniamy nawet najbardziej wymagające oczekiwania klientów w zakresie jakości urządzeń, obsługi posprzedażowej i współpracy.

Dodaj ofertę pracy