biester
Puls Branży

LyondellBasell: test aktywów w Europie

LyondellBasell ogłosiła 8 maja formalne rozpoczęcie strategicznego przeglądu europejskich aktywów swoich jednostek biznesowych Olefiny i Poliolefiny oraz Półprodukty i Pochodne. W ramach oceny aktywa zostaną ocenione przez pryzmat strategii firmy zakładającej rozwój i modernizację rdzenia, zbudowanie dochodowego biznesu w zakresie rozwiązań o obiegu zamkniętym i rozwiązań niskoemisyjnych oraz zwiększenie wydajności i kultury.

„Podczas Dnia Rynków Kapitałowych 2023 ogłosiliśmy, że zamierzamy skoncentrować nasz portfel wokół przedsiębiorstw posiadających długotrwałą przewagę konkurencyjną i reinwestować w te uprzywilejowane obszary, generując doskonałe zyski na znaczącą skalę” – powiedział Peter Vanacker , dyrektor generalny LyondellBasell. „Te kryteria się nie zmieniły”.

Inwestycje firmy w komercyjną fabrykę MoReTec, zastrzeżoną technologię LyondellBasell do przekształcania odpadów z tworzyw sztucznych w płynne surowce oraz rozwój centrum obiegu zamkniętego w regionie Kolonii w Niemczech będą kontynuowane zgodnie z planem. LyondellBasell będzie także w dalszym ciągu inwestować i wykorzystywać swoją pozycję w zakresie zróżnicowanych technologii jako kluczowego czynnika umożliwiającego rozwój i unowocześnianie podstawowej bazy aktywów.

„Firma nada priorytet swoim inwestycjom, aby dostosować swoją działalność do naszych ambicji w zakresie obiegu zamkniętego i zerowej emisji netto” – dodał Vanacker. „Rozumiemy, że oceny strategiczne mogą powodować niepewność wśród naszych pracowników i klientów, ale zobowiązujemy się do bezpiecznej i niezawodnej obsługi naszych aktywów przez cały ten proces”.

Dodaj ofertę pracy