biester
Puls Branży

Alpla: nowa dywizja AlplaINJECT

Globalna Grupa ALPLA wyznacza kierunek dalszego rozwoju w dziedzinie formowania wtryskowego poprzez utworzenie dywizji ALPLAinject. Strategicznie koncentrując całą wiedzę i możliwości w zakresie formowania wtryskowego pod tą marką, specjalista ds. opakowań z tworzyw sztucznych zwiększa wydajność, przyspiesza wprowadzanie na rynek nowych produktów i odblokowuje nowe segmenty rynku.

ALPLAinject to wysokiej jakości części formowane wtryskowo, takie jak zamknięcia, nakrętki, słoiki oraz wieloczęściowe elementy opakowań, takie jak pompki czy dezodoranty w sztyfcie. Dzięki temu nowemu podziałowi międzynarodowa Grupa ALPLA wyznacza kierunek dalszego rozwoju. Marka ALPLAinject skupia wszystkie zasoby ludzkie i techniczne w tym obszarze w jednej centralnej strukturze organizacyjnej. Obejmuje w sumie trzy podstawowe technologie – formowanie wtryskowe z rozdmuchem i formowanie tłoczne oprócz formowania wtryskowego – a także globalną produkcję narzędzi, rozwój i sprzedaż.

Standaryzowane procesy, scentralizowany rozwój produktów i technologii; a krótsze odległości zapewnią większą elastyczność i wydajność w przyszłości. „Dzięki ALPLAinject koncentrujemy się na specyficznych wymaganiach rynku dynamicznego formowania wtryskowego. Łączymy wiedzę technologiczną ze znajomością rynku regionalnego, promujemy globalne wdrażanie innowacyjnych procesów i umożliwiamy naszym klientom szybsze wprowadzanie nowych produktów na rynek” – podkreśla nowy dyrektor zarządzający ALPLAinject Michael Feltes. Globalna siedziba ALPLAinject mieści się w siedzibie ALPLA w Hard. We wszystkich dziewięciu regionach Grupy ALPLA działają także zespoły globalne  .

Formowanie wtryskowe napędza rozwój
Firma ALPLAinject produkuje około 60 miliardów części formowanych wtryskowo rocznie w 43 zakładach na całym świecie. Dywizja dysponuje ponad 600 najnowocześniejszymi maszynami i systemami. Jako pionier rozwiązań w zakresie opakowań i recyklingu, ALPLA stawia także na innowacje technologiczne. ALPLAinject osiąga wysokie wyniki dzięki dziesięcioleciom doświadczenia w zakresie lekkich, alternatywnych i nadających się do recyklingu materiałów; i energooszczędne zakłady produkcyjne.

„ Sektor formowania wtryskowego oferuje ogromny potencjał i jest jednym z naszych strategicznych czynników wzrostu. Konkurencyjne otoczenie rynkowe wymaga maksymalnej efektywności kosztowej i elastyczności. Jako własny oddział formowania wtryskowego, ALPLAinject będzie w dalszym ciągu zapewniać naszą konkurencyjność w przyszłości” – mówi z przekonaniem dyrektor generalny firmy ALPLA, Philipp Lehner. Nowy oddział podlega bezpośrednio dyrektorowi  generalnemu

Dodaj ofertę pracy