biester
Puls Branży
BASF  

Tłumienie hałasu w produkcji przemysłowej

Specjalna pianka BASF Basotect ® G+ jest obecnie używana do tłumienia hałasu w zakładzie BMW Group w Lipsku w Niemczech. Na ścianach i sufitach obszaru przygotowawczego w lakierni blacharskiej zainstalowano dźwiękochłonną piankę z żywicy melaminowej, dzięki czemu środowisko pracy jest cichsze. W zakładzie produkcyjnym wybrano Basotect ® , ponieważ zapewnia doskonałe pochłanianie dźwięku, spełnia wymagania ochrony przeciwpożarowej i przeszedł testy zgodności farb. Materiał sklasyfikowany jako trudnopalny (B1) zgodnie z normą DIN 4102-1, jest łatwy w montażu i ekonomiczny w utrzymaniu. Kolor jasnoszarego Basotect ® G+ sprawia, że ​​jest on mniej podatny na zabrudzenia – idealny do zastosowań związanych z wygłuszaniem dźwięku w produkcji przemysłowej.

Obszar produkcyjny w lakierni fabryki BMW Group w Lipsku składa się z wysoce odblaskowych powierzchni betonowych i stalowych. Dlatego na suficie i górnych partiach ścian zamontowano samoprzylepne panele Basotect ® o grubości około 80 mm, aby zoptymalizować akustykę. Celem była poprawa ergonomii akustycznej dla pracowników, szczególnie w odniesieniu do krótkich szczytów hałasu występujących podczas obsługi części metalowych.

Basotect ® oferuje znakomite właściwości akustyczne. Dzięki delikatnej strukturze pianki o otwartych komórkach jej właściwości pochłaniania dźwięku w zakresie średnich i wysokich częstotliwości są doskonałe. Ponadto pochłaniacze dźwięku wykonane z Basotect ® redukują echo powstałe na skutek pogłosu na powierzchniach odbijających dźwięk. Ułatwia to zrozumienie rozmów w ruchliwych przestrzeniach, takich jak budynki użyteczności publicznej, teatry, kina i restauracje – a także stanowi skuteczny sposób na zmniejszenie szczytowych poziomów hałasu w środowiskach przemysłowych. Lekkie pochłaniacze Basotect ® to prosty sposób na modernizację miejsc pracy narażonych na duży hałas (np. w ciężkiej budowie maszyn i obróbce blachy) w celu poprawy akustyki. Oznacza to, że można spełnić wymagania dotyczące ochrony przed hałasem w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w produkcji przemysłowej.

Basotect ® wszechstronny

Termoutwardzalna pianka z żywicy melaminowej Basotect ® jest dostępna w różnych wersjach i do szeregu zastosowań, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Jest dźwiękochłonny, odporny na temperaturę i trudnopalny, a także lekki, elastyczny, termoizolacyjny i ścierny. To unikalne połączenie właściwości sprawia, że ​​pianka BASF idealnie nadaje się do pochłaniania dźwięku w budynkach i izolacji termicznej systemów fotowoltaicznych, a także w budownictwie samochodowym, samolotach, pociągach oraz w wyrzutni kosmicznej Ariane 5. Stosowany jako gąbka czyszcząca Basotect ® oszczędza wodę i środek czyszczący, po prostu usuwając brud z wielu powierzchni bez pomocy środków czyszczących.

Dodaj ofertę pracy