biester
Puls Branży

Recykling opakowań do przekąsek

GreenDot, niemiecka grupa zajmująca się gospodarką odpadami i recyklingiem, buduje sortownię w Ennshafen w Austrii, która będzie w stanie sortować 100 000 ton lekkich opakowań rocznie. W zeszłym roku GreenDot nabył Synextra, włoski zakład odzyskiwania materiałów, aby przygotować surowce do recyklingu chemicznego.

PepsiCo właśnie podpisało przełomową umowę z Grupą GreenDot na recykling odpadów plastikowych po opakowaniach z przekąsek. Ta nowa współpraca ma na celu rozbudowę sieci zakładów recyklingu mechanicznego i chemicznego GreenDot w Europie. PepsiCo zyska dostęp do większej ilości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu po opakowaniach przekąsek, dążąc do wyeliminowania do 2030 r. pierwotnych tworzyw sztucznych pochodzenia kopalnego ze wszystkich swoich europejskich torebek na przekąski.PCR Plastics

Choć kwota inwestycji nie została ujawniona, firmy stwierdziły, że długoterminowa współpraca ustanawia nowy model biznesowy, zamykając obieg pomiędzy odpadami plastikowymi a zawartością opakowań pochodzących z recyklingu. Laurent Auguste, dyrektor generalny GreenDot, podkreślił, że ta umowa jest znaczącym kamieniem milowym dla branży, promującym gospodarkę o obiegu zamkniętym w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych. GreenDot planuje inwestować w rozwój możliwości recyklingu opakowań, w tym chemicznego recyklingu poliolefin, oferując skalowalne rozwiązania dla przemysłu spożywczego.

PepsiCo i GreenDot współpracują obecnie nad nowymi opakowaniami przekąsek dla chipsów Sunbites, które zawierają opakowania z folii plastikowej pochodzącej w 50% z recyklingu. To nowe opakowanie zostało wprowadzone na rynek w Wielkiej Brytanii i Irlandii pod koniec 2023 r., a firma spodziewa się dalszego rozwoju oferty.

Dodaj ofertę pracy