biester
Puls Branży

Mondelez liderem redukcji tworzyw

Spośród 123 firm, które przekazały dane do raportu Fundacji Ellen MacArthur Global Commitment Progress Report 2023 , Mondelez została wyróżniona jako marka, która odnotowała największą eliminację tonażu opakowań z tworzyw sztucznych – ponad 12 000 ton metrycznych. Redukcję osiągnięto w ciągu 5 lat, czyli w okresie 2018-2022.

Mondelez International twierdzi, że w ubiegłym roku ograniczyło zużycie pierwotnego plastiku w Wielkiej Brytanii o ponad 1000 ton po wprowadzeniu zmian w opakowaniach kilku produktów, w tym dwóch kultowych prezentów bożonarodzeniowych Cadbury.

Międzynarodowy gigant cukierniczy twierdzi, że wybrane przez niego świąteczne pudełka i produkty Milk Tray obejmują teraz tacki wykonane w 80% z rPET. Dodatkowo Cadbury Milk Tray usunęło celofanowe opakowanie z zewnętrznej części produktu.

Mondelez dąży do ograniczenia liczby pierwotnego plastiku w sztywnych opakowaniach plastikowych o co najmniej 25% i we wszystkich opakowaniach plastikowych o 5% do 2025 r. w ramach swojej strategii zrównoważonych opakowań „Pakuj lekko i dobrze”.

Raport Fundacji Ellen MacArthur

Dane o zużyciu tworzyw sygnatariuszy raportu

Dodaj ofertę pracy