biester
Puls Branży

Szampany bez folii z tworzyw

Amcor Capsules współpracuje z marką szampana Moët & Chandon nad opracowaniem niezawierającej plastiku folii aluminiowej i papierowej pod marką Essentielle, aby zmniejszyć wpływ na środowisko kapsułek i zamknięć butelek. Premiera spodziewana jest w październiku tego roku.

Folia Essentielle powstaje z papieru produkowanego w Europie, materiału o mniejszym wpływie na emisję dwutlenku węgla niż inne rozwiązania z tworzyw sztucznych dostępne na rynku. Dzięki zastąpieniu plastiku papierem ślad węglowy jest o 31% niższy niż w przypadku standardowych folii polilaminowych - twierdzi firma.

Ponadto Essentielle zawiera około 60% aluminium. 

Kluczowym elementem innowacji jest to, że Amcor Capsules gwarantuje, że procesy butelkowania i pakowania swoich klientów, a także produktywność pozostaną niezmienione. Jako największy na świecie producent szampana, posiadający linie produkcyjne zdolne do przetworzenia ponad 12 000 butelek na godzinę, Moët & Chandon twierdzi, że wydajność jest najwyższym priorytetem. Folia Essentielle będzie produkowana w zakładzie Mareuil-sur-Aÿ w Szampanii od października 2024 r. Początkowo rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie z teksturowaniem (standardowym lub konfigurowalnym), aby umożliwić producentom win musujących zachowanie doskonałego wyglądu swoich butelek i produktywność swoich linii pakujących. Folia Essentielle z gładkim wykończeniem będzie dostępna w pierwszym kwartale 2025 roku.

Dodaj ofertę pracy