biester
Puls Branży

Plastics Recycling Show Europe, 19-20 czerwca

Największe na świecie wydarzenie poświęcone recyklingowi tworzyw sztucznych, Plastics Recycling Show Europe, odbędzie się w przyszłym tygodniu w RAI Amsterdam w Holandii w dniach 19–20 czerwca. Odwiedzający mogą nadal bezpłatnie rejestrować się na stronie: www.prseventeurope.com

Wystawa i konferencja PRS Europe przyciągają tysiące profesjonalnych interesariuszy z całego łańcucha wartości recyklingu tworzyw sztucznych z całej Europy i spoza niej. Odbywająca się w czterech halach RAI wystawa gości rekordową liczbę 480 wystawców firm i organizacji.

W dwudniowej konferencji bierze udział ponad 65 prelegentów-ekspertów, którzy szczegółowo omawiają wszystkie najnowsze osiągnięcia polityczne, legislacyjne, rynkowe i technologiczne w recyklingu tworzyw sztucznych. Werner Bosmans, kierownik zespołu ds. tworzyw sztucznych w DG ds. Środowiska Komisji Europejskiej, będzie głównym mówcą konferencji w dniu otwarcia. Colgate-Palmolive, Henkel Consumer Brands, IKEA, Mars, P&G i Reckitt należą do wiodących marek, których eksperci również biorą udział w dyskusjach.

„Rekordowa liczba odwiedzających zarejestrowała się już, aby dołączyć do nas na tegorocznych targach RAI w Amsterdamie, a ponad 155 firm bierze udział w wystawach po raz pierwszy” – mówi Matt Barber, dyrektor ds. wydarzeń globalnych w Crain Communications. „Światowy prestiż tego wydarzenia oznacza, że ​​nie ma lepszego miejsca, aby odkryć nowości w świecie recyklingu tworzyw sztucznych i spotkać się ze wszystkimi zaangażowanymi w cyrkularne wykorzystanie tworzyw sztucznych”.

„PRS Europe stało się wydarzeniem, którego nie można przegapić dla branży w Europie, przyciągającym co roku coraz więcej uczestników łańcucha wartości recyklingu tworzyw sztucznych” – mówi Ton Emans, prezes Plastics Recyclers Europe. „To idealna platforma do odkrywania najnowocześniejszych innowacji technicznych, śledzenia rozwoju komercyjnego i bycia na bieżąco z krajobrazem legislacyjnym dotyczącym obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych”.

Innowacja i doskonałość nagrodzone w konkursie Plastics Recycling Awards Europe

Zwycięzcy siedmiu kategorii nagród Plastics Recycling Awards Europe 2024 zostaną ogłoszeni podczas wydarzenia 20 czerwca, a wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani na wystawie. Zakwalifikowane produkty i projekty powstają w Europie, a każdy produkt zawiera co najmniej 50% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Plastics Recycling Show Europe gromadzi kluczowych graczy z sektorów tworzyw sztucznych i recyklingu tworzyw sztucznych, aby zaprezentować innowacyjne technologie, dzielić się najlepszymi praktykami, nawiązywać kontakty i prowadzić działalność gospodarczą. Na wydarzeniu reprezentowana jest każda część branży, w tym dostawcy maszyn i sprzętu do recyklingu tworzyw sztucznych, technologia sortowania oparta na sztucznej inteligencji, dostawcy i wytwórcy materiałów z tworzyw sztucznych, przetwórcy wstępni, podmioty zajmujące się mechanicznym i chemicznym recyklingiem tworzyw sztucznych, specjaliści ds. gospodarki odpadami i stowarzyszenia branżowe. W 2023 r. targi PRS Europe odwiedziła rekordowa liczba ponad 8500 gości z całej Europy i ponad 80 różnych krajów na całym świecie.

Szczegółowe informacje na temat programu konferencji oraz możliwość rejestracji uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej PRSE: https://www.prseventeurope.com/

Dodaj ofertę pracy