KGL_new
Puls Branży

25 lat symulacji CAE dla tworzyw i pianek

Dzięki unikalnym i niezwykle dokładnym metodom symulacji, obszernym danym materiałowym i łatwo dostępnym usługom sieciowym, kompetencje w zakresie inżynierii wspomaganej komputerowo (CAE) Ultrasim ® tworzą niezrównaną ofertę dla klientów BASF. Jako pionier w tej dziedzinie, firma BASF wprowadziła pierwszą funkcję zintegrowanej symulacji tworzyw sztucznych w 1999 r., kładąc podwaliny pod dzisiejszą silną globalną sieć usług symulacyjnych CAE. W 2024 roku Ultrasim ® będzie obchodzić 25-lecie pomagania klientom w korzystaniu z tworzyw sztucznych i pianek BASF w celu opracowywania zrównoważonych innowacji w różnych branżach, od motoryzacji po sprzęt AGD, obuwie, meble, energie odnawialne i nie tylko.

Pionierska symulacja CAE dla tworzyw sztucznych i pianek od 1999 roku                             

„Koniec lat 90. był ekscytującym okresem” – wspomina Stefan Glaser, dzisiejszy wiceprezes Simulation Engineering & Ultrasim ® . Dołączył do BASF w 1996 r., aby rozwijać możliwości integracji firmy BASF w zakresie symulacji i przygotowywać jej wprowadzenie na rynek. „To był zupełnie nowy sposób myślenia. Internet otworzył nowe możliwości, Google uruchomiono w 1998 roku, a my w BASF już myśleliśmy o połączeniu danych o naszych materiałach z tworzyw sztucznych i wykorzystaniu ich do optymalizacji produktów naszych klientów. To była naprawdę pionierska praca.”

W 1999 roku firma BASF uruchomiła możliwości integracji, które wkrótce zostały przemianowane na Ultrasim ® . Od tego czasu kompetencje Ultrasim ® stale się rozwijają: „W ciągu ostatnich 15 lat dodaliśmy co najmniej jedną nową funkcję symulacyjną do naszego portfolio Ultrasim ® rocznie, aby uwzględnić nowe zastosowania naszych materiałów z tworzyw sztucznych”, mówi Glaser. Obecnie Ultrasim ® świadczy usługi symulacyjne w zakresie projektowania procesów (symulacje napełniania i spieniania) oraz projektowania mechanicznego (analizy statyczne i zderzeniowe). Tworzywa sztuczne opisywane są za pomocą dokładnych modeli materiałowych, które obejmują szeroki zakres zjawisk, takich jak zależność reakcji materiału od szybkości odkształcania, temperatury, wilgotności, a w szczególności jego obróbki.

25 lat pomagania klientom w opracowywaniu zrównoważonych innowacji

„Dorobek Ultrasim ® jest imponujący” – przyznaje Josef R. Wünsch, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju materiałów użytkowych. „W ciągu ostatnich 25 lat pomagaliśmy naszym klientom z wielu różnych segmentów we wdrażaniu ekscytujących innowacji w ich dziedzinach, w których wykorzystujemy nasze wysokowydajne materiały – czy to amortyzatory energii i mocowania silnika w samochodach, materiały na akumulatory, złącza fotowoltaiczne, obuwie sportowe, wózki inwalidzkie i wiele innych.”

Niezależnie od docelowego zastosowania, wszyscy klienci czerpią cenne korzyści z korzystania z usług symulacyjnych BASF: Ultrasim ® pomaga im osiągnąć bardziej zrównoważony rozwój części przy mniejszej ilości odpadów, czasu i energii. Skutkuje to niższymi kosztami i wyższą wydajnością ich produktów. Klienci mogą polegać na globalnej sieci ekspertów ds. symulacji Ultrasim ® , którzy współpracują z odpowiednimi kolegami z działu rozwoju technicznego w BASF, aby zapewnić optymalne usługi dostosowane do specyficznych potrzeb klientów. 

Pionierska historia Ultrasim ® ma swój ciąg dalszy w przyszłości

„Ultrasim ® to prawdziwa historia sukcesu – i to się nie kończy”, mówi Wünsch, „Kontynuujemy rozwój naszej oferty i ostatnio ponownie zrewolucjonizowaliśmy dziedzinę symulacji materiałów CAE: dzięki naszym usługom internetowym Ultrasim ® jest to prawdziwe doświadczenie klienta.”

Ultrasim ®  jest pionierem w świecie internetowych usług symulacyjnych, pozwalających bezproblemowo integrować wiedzę BASF w zakresie projektowania materiałów i części z wewnętrznymi procesami rozwoju klientów: Ultrasim ® Web Services oferują usługi symulacyjne w postaci łatwo dostępnej, dostępnej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu sieci Web aplikacje. Interfejsy aplikacji są zoptymalizowane pod kątem konkretnych wyzwań branżowych i zapewniają zintegrowane wsparcie, które umożliwia opłacalną współpracę między klientami a ekspertami ds. symulacji BASF.

 

Konferencja Foliowa 2024

Konferencja Recyklingowa 2024

Dodaj ofertę pracy