KGL_new
Puls Branży

Kolejne przejęcie ALPLA

Grupa ALPLA kontynuuje rozwój swojego działu farmaceutycznego ALPLApharma poprzez przejęcie firmy Heinlein Plastik-Technik GmbH. Niemiecka firma specjalizująca się w opakowaniach Heinlein to jeden z najbardziej znanych na świecie adresów zajmujących się opracowywaniem i produkcją systemów zamykania, systemów dozowania i środków pomocniczych do aplikacji dla przemysłu farmaceutycznego i medycznego, a obecnie zatrudnia około 175 pracowników w swoim zakładzie w Ansbach w Bawarii .

„ Jestem zachwycony, że udało nam się pozyskać firmę Heinlein Plastik-Technik, która jest globalną firmą o długiej tradycji” – podsumowuje dyrektor generalny firmy ALPLA, Philipp Lehner, po pomyślnym zakończeniu negocjacji. „To dobrze wpisuje się w to, że z jednej strony skupiamy się na dynamice postępu innowacji technologicznych, a z drugiej na globalnej ekspansji naszej działalności biznesowej. Dzięki rozległej wiedzy specjalistycznej, jaką Heinlein ma do zaoferowania, możemy poszerzyć nasze portfolio produktów o wysokiej jakości rozwiązania w zakresie opakowań podstawowych dla przemysłu farmaceutycznego. Beneficjentami będą przede wszystkim nasi wspólni klienci, którzy teraz w jednym miejscu będą mogli zaopatrywać się w dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania systemowe.

„ Dzięki Heinlein Plastik-Technik u naszego boku nasze możliwości w obszarze formowania wtryskowego ponownie znacznie wzrosną” – dodaje Walter Knes, dyrektor zarządzający ALPLApharma: „Ponadto planujemy przekształcić zakład w Ansbach w centrum technologiczne dla całej grupy ALPLApharma.”

Saskia Wellhöfer-Meyer, właścicielka i dyrektor generalna Heinlein Plastik-Technik, postrzega to przejęcie jako doskonałą okazję do systematycznego dalszego rozwoju zakładu firmy: „Nie możemy się doczekać wykorzystania naszej szerokiej wiedzy specjalistycznej w opracowywaniu i produkcji precyzyjnych systemów zamykania i dozowania. Jestem głęboko przekonany, że kontynuując w dużej mierze niezależną działalność jako „Członek ALPLApharma”, będziemy odtąd w jeszcze lepszej sytuacji, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na kompleksowe, wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo rozwiązania systemowe”.

Specjalista w produkcji i rozwoju opakowań bezpośrednich
Heinlein od 2018 roku stale inwestuje w rozbudowę swojego zakładu. Mierzący ponad 22 000 metrów kwadratowych, obecnie obejmuje prace rozwojowe, konstrukcyjne, w tym własną konstrukcję form i inżynierię mechaniczną, oraz produkcję wraz z formowaniem i montaż. Innowacyjne technologie wtrysku i najnowocześniejsza produkcja in-line stanowią podstawę do produkcji opakowań bezpośrednich z tworzyw sztucznych.

Flota maszyn Heinleina obejmuje obecnie ponad 60 wtryskarek i maszyn montażowych. W systemie trzyzmianowym produkuje się rocznie ponad miliard komponentów z tworzyw sztucznych. Wszystkie etapy procesu, od opracowania i produkcji produktów po montaż i dostawę, podlegają światowym standardom zapewnienia jakości i w związku z tym są certyfikowane zgodnie z ISO 9001, HACCP , GMP 15378 i ISO 13485. Heinlein jest dodatkowo mocno zaangażowany w kwestie ochrony środowiska i zrównoważonych projektów, a także stara się angażować w to zaangażowanie swoich klientów, partnerów i dostawców.

Umowa została podpisana 12 czerwca 2024 roku. Strony postanowiły nie ujawniać wynegocjowanych szczegółów transakcji.

 

Konferencja Foliowa 2024

Konferencja Recyklingowa 2024

Dodaj ofertę pracy