KGL_new
Puls Branży

Blenda ASA/PC do łopatek turbin wiatrowych

Szkocki specjalista w dziedzinie energii wiatrowej Edge Solutions podpisał dziesięcioletnią umowę na wyłączność na dostawę ultrawytrzymałego produktu termoplastycznego Luran® SC, zaprojektowanego specjalnie do łopatek turbin wiatrowych.

Firma Edge Solutions z siedzibą w Edynburgu opracowała opatentowany system o nazwie Armor Edge, który naprawia i chroni krawędź natarcia łopat turbin wiatrowych przed erozją – co stanowi istotny problem w przypadku działających farm wiatrowych na lądzie i na morzu. Ich produktem jest specjalnie dopasowana osłona modułowa, w której zastosowano celowo wykonaną wersję ultrawytrzymałego produktu termoplastycznego Luran® SC, zaprojektowanego programowo do łopatek turbin wiatrowych.

Te dwie firmy współpracują ze sobą od wielu lat, a nowa umowa na wyłączność rozszerza wyłączne globalne prawa Edge Solutions do używania Luran SC w wiodących aplikacjach ochrony (LEP) przez następną dekadę, a następnie w sposób ciągły co roku. 
„Ta umowa umacnia naszą pozycję jako znaczącego gracza na rynku LEP i podkreśla siłę naszego długoterminowego partnerstwa z INEOS Styrolution” – mówi David Urch, dyrektor zarządzający Edge Solutions.

„Edge Solutions zostało wprowadzone na rynek w 2020 roku. Obecnie mamy rosnący portfel zamówień na Armor Edge na całym świecie, z powtarzającymi się zamówieniami od pierwszych klientów, w tym RWE i niemieckiej morskiej farmy wiatrowej Riffgat, a wielu naszych klientów chce teraz zwiększyć tę kwotę pokrycia na ostrze. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą udaną współpracę z INEOS Styrolution i nie możemy się doczekać ogłoszenia bardziej znaczących zamówień klientów w nadchodzących miesiącach” – podsumowuje Urch.

Andreas Kolf, menedżer ds. rozwoju biznesu w INEOS Styrolution, dodaje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z bardzo zmotywowanym i ambitnym zespołem w Edge Solutions. Fakt, że nasz materiał przyczynia się do produkcji energii odnawialnej, dodaje nowy aspekt naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Dodaj ofertę pracy