KGL_new
Puls Branży

Mondi wprowadza portfolio monoPE

Worki FlexiBag są dostępne w różnych grubościach, o różnych właściwościach i cechach barierowych, w tym w niestandardowych rozmiarach i konstrukcjach dna.

„Mondi zdaje sobie sprawę ze wzrastającego znaczenia materiałów PCR, wynikającego z przyszłych wymogów regulacyjnych. Jako lider rynku w zakresie zrównoważonych opakowań karmy dla zwierząt domowych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom wystarczające dostawy materiałów PCR w górnym biegu łańcucha dostaw” — mówi Dirk Gabriel, dyrektor operacyjny ds. produktów elastycznych dla konsumentów w Mondi. „Dzięki FlexiBag Reinforced jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązanie, które zbliża się do kosztów materiałowych konwencjonalnych laminatów wielomateriałowych dla niektórych konstrukcji, a jednocześnie oferuje opakowania nadające się do recyklingu, co daje naszym klientom przewagę konkurencyjną na rynku”.

Ulepszone właściwości mechaniczne sprawiają, że torba jest lepsza od poprzednich wersji, zapewniając lepszą odporność na przebicie, sztywność i szczelność. Poziom ochrony barierowej można regulować, zapewniając średnią do wysokiej barierę przed tłuszczem, tlenem i wilgocią, jednocześnie utrzymując świeżość zawartości — co czyni ją idealną dla przemysłu karmy dla zwierząt domowych.

Dzięki wzmocnionej torbie FlexiBag firma Mondi proaktywnie spełnia przyszłe wymogi regulacyjne: możliwe jest dodanie dostosowanego procentowo udziału materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR) (na podstawie bilansu masowego), co znacznie ogranicza wykorzystanie tworzyw sztucznych pierwotnych i zwiększa efektywność wykorzystania materiałów poprzez utrzymanie materiałów w obiegu.

Mera, rodzinna niemiecka firma produkująca karmę dla zwierząt domowych, wprowadziła do oferty wzmocnione torby FlexiBag zawierające 35% PCR w opakowaniach 10 kg wegańskiej suchej karmy dla psów.

Jak twierdzi Mondi, proces wdrożenia przebiegł sprawnie, ponieważ wzmocniona torba FlexiBag pasowała do istniejących maszyn firmy Mera.

Dodaj ofertę pracy