KGL_new
Puls Branży

Nowa butelka StarLITE-R Nitro

Sidel rozszerzył swoją serię podstaw do butelek StarLITE-R Nitro, które zostały stworzone specjalnie z myślą o butelkach wykonanych w 100% z przetworzonego tworzywa PET (rPET)

Modernizacje te są przeznaczone do napojów niegazowanych i produktów spożywczych z dodatkiem azotu. Dozowanie azotu polega na dodaniu niewielkiej ilości ciekłego azotu w celu zwiększenia ciśnienia wewnętrznego, co wydłuża trwałość butelki w całym łańcuchu dostaw.

Butelka StarLITE-R Nitro wyróżnia się innowacyjną konstrukcją podstawy w kształcie fali, stanowiącą wyjątkową alternatywę dla konwencjonalnych, powszechnie spotykanych kształtów płatków. Ta konstrukcja jest uniwersalna i pasuje do różnych kształtów i rozmiarów butelek o pojemności od 0,2 do 2,5 litra. Butelki r-PET

Kluczowym aspektem podstawy butelki StarLITE-R Nitro jest zoptymalizowana geometria podstawy formy, która obejmuje zaawansowany system odpowietrzania do precyzyjnego kształtowania. Wykorzystując opatentowaną technologię form Sidel, ta konstrukcja obejmuje od 8 do 10 fal, zapewniając doskonałą odporność na ciśnienie wewnętrzne od 0,5 do 0,8 bara, nawet w lekkich butelkach.

Seria StarLITE-R Nitro stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju ekologicznych rozwiązań opakowaniowych, łączących funkcjonalność ze zrównoważonym rozwojem.

Dodaj ofertę pracy