KGL_new
Puls Branży

Elementy Programowe Konferencji Foliowej 2024

Konferencja Foliowa 2024 (19.09) już za nieco ponad dwa miesiące. Organizatorzy przedstawiają wybrane - ciekawe i inspirujące dla branży - elementy programowe spotkania.

Największe ogólnopolskie forum producentów folii i opakowań foliowych przyniesie szereg cennych informacji i doświadczeń dla branży opakowań elastycznych z tworzyw sztucznych. 19.09.2024 - jedyny dzień w pełni dedykowany opakowaniom elastycznym - zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Poniżej wybrane tematy wystąpień podczas Konferencji Foliowej 2024.

 

Opakowanie na miarę współczesnych czasów – długa droga do idealnego rozwiązania. Geneza powstania portfolio opakowań MENU BOX, jego obecny wygląd i atuty oraz proces R&D i korespondujący z nim proces narzędziowy. Menu Box to rodzina opakowań ze spienionej folii polipropylenowej przeznaczonych do dań na wynos: KGL

Ultranowoczesne dodatki PPA do produkcji folii z pełnym kontaktem z żywnością. 20% zwiększenie produktywności na instalacji przy 20% zmniejszeniu poboru mocy: EVONIK

Aspekty bezpieczeństwa stosowania recyklatów (PCR) w opakowaniach foliowych polietylenowych dla produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej oraz wpływ zastosowania bariery funkcjonalnej w foliach PE: NORNER AS.

PPWR: wpływ nowych przepisów na producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie: Globalna firma doradcza.

Ewolucja rynku masowych tworzyw sztucznych w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski i regionu Europy Centralnej. Czy łańcuchy dostaw przetwórców wytrzymają nadchodzące zmiany?: Globalna firma analityczna. Lider rynku danych i analiz przemysłu tworzyw.

Zastosowanie recyklatów (PCR) w foliach MDO PE - wpływ rHDPE i rLDPE na właściwości mechaniczne i optyczne folii MDO PE: NORNER AS.

Kondycja branży opakowań z tworzyw sztucznych w 2024. Prognozy na najbliższe miesiące. Ponadto, możliwości finansowania inwestycji/transformacji w branży opakowań, niezbędnych w celu wyjścia naprzeciw wyzwaniom regulacyjnym i presji rynkowej w branży (zrównoważone finansowanie, ślad węglowy, ESG): SANTANDER BANK POLSKA

Polimery cyrkularne w opakowaniach: ALBIS Polska

Dodatki „PFAS free” do wytłaczania. POLYSTYLEX

Poliolefiny przyjazne gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ): BIESTERFELD Polska

Zanim zawyją syreny. Stan obecny i wyzwania producentów opakowań elastycznych z tworzyw w Polsce: Waldemar Sobański, Plastics Review.

Ekologiczność producentów foliowych w Polsce: prof. Artur Bartkowiak, ZUT, Natureef.

Uroczystość uhonorowania pięknymi Statuetkami GWIAZDA WZROSTU (Flexible Growth Star) najszybciej rozwijających się producentów opakowań z tworzyw, operujących na polskim rynku. Kapituła GROWTH STAR.

Kolejna aktualizacja inspirujących tematów Konferencji Foliowej 2024

nastąpi na przełomie lipca/sierpnia 2024.

 

Zobacz stan rejestracji na Konferencję

Przejdź do strony Konferencji

Dodaj ofertę pracy