Listę firm, które wezmą udział w Konferencji można zobaczyć tutaj.
Jeżeli ktoś zamierza nawiązać kontakt z giełdowym championem przemysłu tworzyw w Polsce – Spółką KGL – to długo nie będzie lepszej okazji. W Konferencją wezmą udział: Lech Skibiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Alicja Zmorzyńska, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Handlowa, Andrzej Kifonidis, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Operacyjny oraz 10 menedżerów operacyjnych i produktowych KGL. Tylko jednego dnia i tylko na Konferencji Foliowej 2024.
KGL SA pokaże na Konferencji Foliowej 2024 pełną rodzinę opakowań MENU BOX. To innowacyjna gama opakowań z polipropylenowej folii spienionej XPP, przeznaczonych do dań na wynos. Jedno-, dwu- i trzykomorowe, całkowicie recyklingowalne opakowania z XPP do dań na wynos od KGL zdobywają popularność w restauracjach, cateringu dietetycznym, food truckach czy ghost kitchen w Polsce i nie tylko. Kumulując rynkowy sukces Spółka przedstawi na Konferencji Foliowej drogę do tego idealnego rozwiązania. Zaprezentuje genezę powstania portfolio opakowań MENU BOX, jego obecny wygląd i atuty oraz proces R&D i korespondujący z nim proces narzędziowy. Innymi słowy, KGL uwydatni wszystkie istotne składowe swojego rynkowego sukcesu. Pokaże opakowanie „od kuchni”.
W trakcie Konferencji odbędzie się Ceremonia wręczenia Statuetek GROWTH STAR dla najszybciej rozwijających się producentów folii i opakowań elastycznych oraz dla najszybciej rozwijających się dystrybutorów tworzyw.
Ideą Nagrody jest wyodrębnienie firm z przemysłu tworzyw sztucznych stawiających na rozwój oraz posiadających realne, stabilne, wieloletnie osiągnięcia w rozwijaniu własnego rynku. Nagroda oparta jest na wskaźniku CAGR, czyli średniej złożonej stopie wzrostu za lata 2019-2022. Wskaźnik CAGR w sposób najbardziej obiektywny pokazuje w jakim tempie rośnie rocznie dana firma w wybranym okresie czasowym. Metodologię Nagrody udostępniła redakcja prestiżowego Financial Times.
Polimerowi eksperci z centrum badawczego NORNER zauważają, iż gospodarka w obiegu zamkniętym opakowań foliowych jest obecnie gorącym tematem. Obserwują rosnące zainteresowanie wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu w materiałach typu folie. Proces ten napędza nie tylko PPWR, ale także indywidualne zobowiązania firm. W swoich wystąpieniach na Konferencji eksperci NORNER poruszą dwa ważne tematy związane z PCR i foliami.
W pierwszej kolejności zaprezentują wyniki badań dotyczące zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu w foliach MDO PE, które stosowane są w laminatach PE podlegających recyklingowi jako warstwa do druku, skupiając się na wpływie rHDPE i rLDPE na właściwości mechaniczne i optyczne tych folii.
Drugi, równie istotny temat to aspekty bezpieczeństwa związane ze stosowaniem PCR w elastycznych materiałach PE przeznaczonych do kosmetyków i produktów gospodarstwa domowego.
WIEDZA. BIZNES. PRESTIŻ. KONTAKTY.
F L E X I B L E P A C K A G I N G
Konferencję wypełnią prelekcje i wykłady, których wysłuchanie umożliwi pozyskanie wiedzy, doświadczeń, kompetencji, surowców i technologii. Przez cały czas trwania wydarzenia Uczestnicy będą mogli uprawiać opakowaniowy networking. Konferencja Foliowa jest oceniania przez Uczestników jako konstruktywna platforma biznesowa i dyskusyjna przemysłu opakowaniowego w Polsce.
UWAGA: wszyscy Uczestnicy Konferencji otrzymają bezpłatnie jedyny w Polsce raport rynkowy OPAKOWANIA ELASTYCZNE 2023. Zapraszamy!
Niedługo opublikujemy relację ze spotkania. Jednak, to co działo się na Konferencji rok temu, można zobaczyć tutaj. Do zobaczenia na Konferencji Foliowej 2024!