mey
Puls Branży

TEKOpro: ponad 300 lat doświadczenia!

 

 

 

 

Rozmowa z Wojciechem Chętnikiem, doradcą technicznym, kierownikiem serwisu TEKOpro - w branży recyklingowej od 2015r. 

 

Cały sektor recyklingu tworzyw sztucznych czekają wkrótce istotne zmiany, pojawi się szereg nowych wyzwań. Czy jesteście do nich przygotowani? Czy pomagacie przygotowywać się swoim klientom?

Tak, jesteśmy gotowi na zmiany w sektorze recyklingu tworzyw i wspieramy w tym procesie naszych Klientów. Widzimy rosnące tempo zmian i zwiększające się wymagania w tej branży. Przyglądamy się im uważnie i staramy się dostarczać dopasowane nowe rozwiązania i odpowiednio dostosowywać te, które są znane od lat. Jednym z filarów tych działań jest wiedza i doświadczenia naszych Klientów.

 

Jaka jest Wasza perspektywa rozwoju na najbliższe lata, zwłaszcza w zakresie inwestycji i rozwoju oferty?

Perspektywy rozwoju na najbliższe lata są dla nas obiecujące. Skupiamy się na doskonaleniu naszych produktów, tak aby nadal wyznaczały standardy w rozdrabnianiu, transporcie, przesiewaniu i separacji powietrznej.

Wspólnie z reprezentowanymi przez nas producentami nieustannie rozwijamy się, uczymy, rozważamy coraz to nowe rozwiązania i ulepszenia. Przykładem jest nowy separator powietrzny AirStar® evolution firmy Westeria® zaprezentowany premierowo podczas targów IFAT 2024 w Monachium. 

Obecnie wkraczamy w nowy, obiecujący obszar związany z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją, która nie tylko zoptymalizuje procesy, ale także pomoże radzić sobie z wyzwaniami, które pojawią się w przyszłości. Zmierzymy się z nimi, jesteśmy na to w pełni przygotowani. Reprezentowani przez Nas Producenci pokazują sukcesywnie rozwiązania wsparte technologią AI, np. DiscSpreader® automove.

 

Jakie nowe produkty zaprezentujecie w trakcie Konferencji Recyklingowej 2024? 

W trakcie konferencji chcielibyśmy nieco szerzej przedstawić nowe rozwiązania reprezentowanych przez nas marek.

Podajnik dyskowy DiscSpreader® w wersjach wspartych sztuczną inteligencją to kompaktowe urządzenie, które pozwala na elastyczne podawanie wsadu, co ułatwia jego integrację z innymi systemami i optymalizując wydajność i efektywność linii produkcyjnej. Dzięki AI, urządzenie monitoruje proces rozrzucania odpadów, automatycznie dostosowując ustawienia, co zmniejsza potrzebę interwencji człowieka i optymalizuje pracę całej linii.

Opowiemy o potencjale sit wibracyjnych Spaleck w zakresie oczyszczania wsadu przed dalszym procesem np.  recyklingu oraz możliwościach bliskiego transportu za pomocą modułowych przenośników WeKea® od Westeria. 

Skupimy się również na sprawdzonych rozwiązaniach takich jak rozdrabniacz jednowałowy W.5 firmy Weima do wszelakich tworzyw sztucznych, stworzony w oparciu o doświadczenia z branży odpadowej, zebrane na całym Świecie i jego napędach. 

 

Proszę określić przyszłe trendy i wyzwania w recyklingu tworzyw sztucznych?

Mądre gospodarowanie zasobami, a w tym recykling tworzyw sztucznych stanowi kluczowy element w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Biodegradowalne tworzywa sztuczne stają się coraz popularniejsze, co zmniejsza obciążenie systemów recyklingu. Jednak recykling nie może odbyć się bez procesów poprzedzających takich jak np. rozdrabnianie, przesiewanie, dozowanie czy różne rodzaje separacji lub sortowania materiału wsadowego.

Z pewnością największymi wyzwaniami będą: rosnąca ilość odpadów, wzrastająca świadomość ekologiczna i oczekiwania społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska, w tym eliminacji „plastiku”, które mają odzwierciedlenie w zwiększających się wymogach prawnych na poziomie krajowym i unijnym.

Trendem o którym już wspomnieliśmy, a który dociera do większości branż jest implementacja sztucznej inteligencji w gospodarce obiegu zamkniętego.

Cieszy nas zachodząca zmiana w sposobie myślenia o produkcie lub jego opakowaniu, która polega na uwzględnieniu możliwości jego powtórnego wykorzystania, recyklingu lub utylizacji już na etapie projektowania. Wspomnianym tematom wychodzimy naprzeciw, oferując sprawdzone rozwiązania Naszych niemieckich partnerów oraz innowacyjne, autorskie linie do przetwarzania.

 

Dlaczego warto z Wami współpracować? Jakie korzyści i wsparcie oferujecie swoim Partnerom?

Najcenniejszymi wartościami dla Klientów we współpracy z nami jest wieloletnie doświadczenie zespołu, wsparte zapleczem technologicznym rozwijanym globalnie przez nasze marki.

Weima, Westeria®, Spaleck i Steiner to producenci o ugruntowanej pozycji na rynku, budowanej rzetelnie przez wiele lat - licząc razem to ponad 300 lat doświadczenia. 

Największą korzyścią dla naszych Klientów jest ich współuczestnictwo w procesie doboru lub transferu technologii. Zaczynamy od rzetelnego poznania potrzeb, wyzwań które Klient ma przed sobą, zaprezentowania możliwych rozwiązań, często z prezentacją i jeżeli jest to możliwe - z użyciem docelowego materiału wsadowego od Klienta. Doradzamy tak, żeby decyzja była świadoma i prowadziła do zadowolenia z użytkowania. Wspieramy poprzez zapewnienie pełnego zakresu usług serwisowych oraz zaplecza części zamiennych.

 

Konferencja Recyklingowa 2024

Jeżeli recyklingujesz lub wytwarzasz odpady z tworzyw - nie może Cię tam zabraknąć. To największe w Polsce spotkanie recyklerów i przetwórców tworzyw. Ta Konferencja to coś więcej niż cykl prelekcji. To wydarzenie skupione wokół networkingu i wiedzy. To tutaj możesz zaprezentować swoją ofertę, znaleźć eksperta lub pracownika, podzielić się doświadczeniem lub problemem, z nadzieją na jego rozwiązanie. Znajdziesz tu inspiracje do dalszej pracy, odbiorcę lub wykonawcę Twoich recyklatów, a także poszerzysz lub uporządkujesz swój branżowy intelektKliknij i zarejestruj swój udział w Konferencji.

Dodaj ofertę pracy