KGL_new
Puls Branży

Pierwszy PET blister pack

Bayer wprowadził na rynek pierwsze w swoim rodzaju opakowanie typu blister z politereftalanu etylenu (PET) dla swojej znanej marki Aleve. To innowacyjne rozwiązanie, zrealizowane we współpracy ze specjalistą od opakowań farmaceutycznych Liveo Research, zmniejsza ślad węglowy tego opakowania o 38% i stanowi krok naprzód w ochronie środowiska poprzez wyeliminowanie stosowania polichlorku winylu (PVC).

Opakowania typu blister, powszechnie stosowane w produktach dostępnych bez recepty, od dawna stanowią wyzwanie dla zrównoważonego rozwoju środowiska ze względu na wielowarstwową kompozycję plastiku i aluminium, co utrudnia sortowanie i recykling. Firma, która jako pierwsza rozpoczęła działalność w Holandii, w nadchodzących latach ma ambicję zastąpić wszystkie swoje opakowania typu blister bardziej zrównoważonymi alternatywami. 

Dzięki wprowadzeniu nowego opakowania typu blister firma Bayer:

  • Zmniejszy śladu węglowego na jednostkę tego opakowania o 38%
  • Ograniczenie czynników przyczyniających się do utraty różnorodności biologicznej poprzez zmniejszenie o 78% zużycia wody i zmniejszenie o 53% wykorzystania powierzchni ziemi (na jednostkę).
  • Zmniejszenie masy opakowania o 18% (na jednostkę) w porównaniu z obecnym opakowaniem


Wprowadzenie produktu na rynek jest efektem wieloletnich, intensywnych przygotowań i współpracy ekspertów Bayer i Liveo Research. „Naszym celem jest przekształcenie naszych opakowań, aby dostarczać naszym konsumentom niezwykłych doświadczeń, jednocześnie minimalizując nasz wpływ na środowisko i ostatecznie tworząc rozwiązania o obiegu zamkniętym” — powiedział Chris Padain, wiceprezes i globalny szef ds. projektowania, opakowań, doświadczeń produktowych i zrównoważonego rozwoju w dziale Consumer Health firmy Bayer. „Dzięki zmniejszeniu śladu węglowego i zmniejszeniu wpływu na zużycie wody i gruntów jesteśmy dumni z tego kroku naprzód w naszej drodze do zrównoważonego rozwoju środowiska”.

„Wprowadzając nasz PET One-Material Blister do gamy produktów Aleve firmy Bayer, udowodniliśmy, że bardziej zrównoważone opakowania typu blister są możliwe na dużą, globalną skalę. Już dziś można zaoszczędzić odpady i CO2” — mówi dr Carsten Heldmann, dyrektor generalny Liveo Research. „Jako wyspecjalizowana firma zajmująca się opakowaniami farmaceutycznymi będziemy nadal wspierać tę branżę w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie spełniając surowe wymogi regulacyjne”.

PET to powszechnie stosowany plastik nadający się do recyklingu w innych branżach. Podczas gdy przejście z opakowań leków dostępnych bez recepty z PVC na PET jest krokiem naprzód w zrównoważonym pakowaniu, zmiany w branży recyklingu są konieczne, aby zapewnić, że innowacje takie jak ta staną się częścią gospodarki o obiegu zamkniętym. Bayer współpracuje w całej branży we współpracy z Global Self-Care Federation i Blister Pack Collective, a niedawno dołączył do The Recycling Partnership, aby przyspieszyć postęp i stworzyć systemową zmianę. Obejmuje to prowadzenie badań nad nowymi sposobami pakowania leków bez recepty i projektowanie rozwiązań opakowaniowych o obiegu zamkniętym przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności, jakości i bezpieczeństwa produktu, a także współpracę z partnerami w całym łańcuchu wartości w celu wprowadzania innowacji w zakresie rozwiązań opakowaniowych i ulepszania infrastruktury recyklingu.

Dodaj ofertę pracy