Katarzyna Kala-Kowalska, dyrektor sprzedaży i członek zarządu DS Smith Poland, mówi: „Jesteśmy podekscytowani tymi inwestycjami, które zwiększają nasze możliwości maszynowe i zdolność produkcyjną. Dają one naszemu zespołowi możliwość dostarczania innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań i poprawy kontroli jakości, która minimalizuje odpady”.
DS Smith przewiduje, że inwestycja zwiększy roczną zdolność produkcyjną opakowań w Polsce o około 25 milionów metrów kwadratowych, a pudełek klejonych o 7,5 miliona metrów kwadratowych.
DS Smith przeznaczył 22 miliony euro z ogólnej kwoty inwestycji na rozbudowę istniejącego zakładu w Kielcach.
Zakład zostanie wyposażony w nową maszynę do wykrawania Bobst Masterline 2.1, która zapewni większą automatyzację i precyzję procesu produkcyjnego w dziale fleksografii. Produkuje ona solidne rozwiązania w zakresie opakowań z laminowanej tektury, dostępne dla klientów z sektora przemysłowego i FMCG.
„Zaawansowane technologie w połączeniu z naszymi wyjątkowymi możliwościami w zakresie Circular Design Metrics i innowacyjnym podejściem do projektowania umożliwiają nam spełnienie szerszego zakresu wymagań i wzmocnienie pozycji DS Smith jako wiodącego dostawcy zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych w regionie” — mówi Kala-Kowalska.
DS Smith przeznaczył 22 mln euro na rozbudowę swojego zakładu na południu Polski.Firma stworzyła również nową linię produkcyjną dla rozwiązania DS Smith Easy Bowl do świeżej żywności w swoim zakładzie pakowania w Bełchatowie.
Obiekt został otwarty w 2022 roku i oferuje zrównoważone opakowania dla klientów z branży FMCG, przemysłu i handlu elektronicznego. Konsumenci z branży mogą zamawiać partie rozwiązań opakowaniowych w postaci toreb papierowych na bazie włókien w dużych ilościach.
Miska DS Smith Easy Bowl to oparta na włóknach alternatywa dla plastikowych tacek, przeznaczona do świeżych produktów, takich jak mięso, ryby, zamienniki mięsa i gotowe posiłki.
Rozwiązanie ma na celu osiągnięcie do 85% redukcji zużycia plastiku w porównaniu do konwencjonalnych plastikowych tacek. Oczekuje się, że nowe maszyny przyniosą roczny wzrost wydajności linii o około 24 miliony sztuk.
DS Smith zainwestował również w maszyny do produkcji zrównoważonych i włóknistych toreb papierowych. Produkty te będą wykorzystywane w sektorze e-commerce w zakładzie pakowania firmy w Sosnowcu.
Torby papierowe DS Smith są zaprojektowane tak, aby nadawały się do recyklingu, były trwałe i praktyczne. Zostały zaprojektowane w odpowiedzi na badania firmy wskazujące, że konsumenci są coraz bardziej zaniepokojeni wpływem marek, które kupują, na środowisko.
Badania wykazały, że 40% konsumentów dokonało zakupu w opakowaniu, które ich zdaniem było zbyt duże w stosunku do rozmiaru produktu w środku. Podobnie, 43% konsumentów twierdzi, że kupili produkt, który był zapakowany w zbyt dużą ilość plastiku i taśmy klejącej.