Pojawienie się na półkach nowych opakowań nastąpi na początku przyszłego roku dzięki rozbudowie zakładu recyklingu Cirrec w Duiven w Holandii. Instalacja zasilana jest pokonsumenckimi tacami PET pochodzącymi ze zbiórki odpadów komunalnych w krajach Beneluksu , Niemczech i Szwecji.
Niedawne badanie analizy cyklu życia ( LCA ) zlecone przez firmę Faerch wykazało, że Tray rPET ma o 57% niższy ślad węglowy niż pierwotny PET.
„Faerch zawsze przekraczał granice, a teraz robimy kolejny krok naprzód, gwarantując zawartość rPET w naszych chłodzonych tacach na gotowe dania w wysokości co najmniej 40%, co stanowi kolejny krok w kierunku prawdziwej obiegu zamkniętego” – wyjaśnia Lars Gade Hansen, dyrektor generalny duńskiej grupy. Tak jak butelki należy przekształcić w nowe butelki, tak tace należy poddać recyklingowi w nowe tace bez „kradzieży” i degradacji materiałów z innych strumieni odpadów”.
Do kolejnych kroków należy wprowadzenie tacek na inne rynki europejskie oraz zwiększenie zawartości rPET odzyskiwanego w zamkniętym obiegu „taca do tacy”.