biester
Wiadomości

Nadchodzi nowa „inteligentna produkcja”

500-600 nowych wtryskarek to chłonność polskiego rynku w 2017.

Na tyle oszacował pojemność polskiego rynku Bogdan Zabrzewski, Prezes Zarządu Wittmann Battenfeld Polska Sp. z o.o., który udzielił wywiadu miesięcznikowi Plastics Review. Rozmowa ukaże się w lutowym numerze miesięcznika (elektroniczna wersja miesięcznika, dostępna całkowicie gratis dla wszystkich).

Ciekawy watek rozmowy dotyczy stopnia atrakcyjności poszczególnych technologii przetwórstwa polimerów w perspektywie kilku następnych lat. - Nowe technologie potrzebują zwykle czasu, by zadomowić się na rynku – podkreślił Prezes Zabrzewski. - Niektóre po okresie dzieciństwa dorastają i stają się tak powszechne jak np. IML. Inne jak np. wtrysk wspomagany gazem po okresie rozwoju spotyka okres stagnacji.

Etap dojrzewania kończy technologia wtrysku ze spienianiem CELLMOULD. Gospodarstwo domowe, a przede wszystkim motoryzacja, doceniły już jej potencjał. Wtrysk mikro wyprasek oraz technologie Variotherm będą z pewnością zdobywać nowe rynki.

Ale to co będzie naprawdę zauważalne, nie będzie dotyczyło zastosowań i aplikacji specjalnych, ale normalnych klasycznych maszyn – uważa Prezes Zabrzewski. - Tzw. Pakiety Technologiczne, które zdejmują z technologa nadzór nad produkcją i dają wtryskarce możliwość samodzielnej korekty parametrów, a także integracja wszystkich urządzeń biorących udział w procesie technologicznym w jeden wspólny organizm zarządzany i kontrolowany przez wtryskarkę, to idee opisujące nadchodzący czas. Pełna integracja wtryskarki z peryferiami oparta o platformę WITTMANN 4.0 to synonim nowej „inteligentnej produkcji”.  

Więcej w lutowym wydaniu miesięcznika Plastics Review.

Dodaj ofertę pracy