KGL_new
Wiadomości

Finke Laserbox

Dodatki do znakowania laserowego: Finke Laserbox prezentuje próbki produktów z serii FIBAPLAST znakowane laserowo na różne kolory.

Nowy system laserów półprzewodnikowych Nd: YAG w centrum technicznym firmy Finke jest stosowany do opracowywania produktów do znakowania laserowego, co skraca czas wprowadzania gotowego produktu na rynek, poprzez wykonywanie prób bezpośrednio w laboratorium.

Wyroby z polimerów mogą być trwale znakowane laserowo, a technologia ta umożliwia szybkie znakowanie produktów, bez uciążliwego efektu rozmazywania się na znakowanej powierzchni. Stąd stosowanie znakowania laserowego termoplastów staje się coraz bardziej popularne w produkcji seryjnej.

Aby uzyskać wyraźne znakowanie laserowe na powierzchni wyprasek z polimerów, stosuje się specjalne pigmenty, dodatki czułe na światło laserowe. Finke używa nieorganicznych dodatków, które powodują reakcje termochemiczne podczas naświetlania przy pewnej długości fali.

Szereg możliwości znakowania laserowego, dzięki użyciu masterbatchy firmy Finke, w Laserbox. Laserbox posiada trzy butelki mono-PP, kolorowe z różnymi pakietami laserowymi z serii FIBAPLAST. Wszystkie butelki są oznaczone kodem Finke QR, aby zaprezentować działanie dodatków. Kod można zeskanować i poznać szczegóły masterbatcha poprzez aplikację RAL-Finder firmy Finke.

W czasie opracowywania receptur laserowych koncentratów, bierze się pod uwagę wpływ innych składników, takich jak pigmenty, efekty, wypełniacze i uniepalniacze, które wpływają na końcowy rezultat znakowania. Dlatego Finke dobiera swoje gotowe produkty pod specyfikację polimerów i ich finalne zastosowanie przez przetwórcę, tak, aby proces znakowania mógł przebiegać w jak najkrótszym czasie i był od razu zastosowany w produkcji seryjnej, zaoszczędzając w ten sposób cenny czas w trakcie procesu produkcyjnego a jednocześnie eliminując wpływ dodatków na kolor.

Aby upewnić się, że gotowa mieszanka pigmentów nadaje się do określonego zastosowania, próbki produktu można testować w centrum technicznym firmy Finke. Dzięki laserowi pulsacyjnemu Nd: YAG o długości fali 1064 nm, wszystkie produkty - od próbek formowanych wtryskowo do butelek i folii - mogą zostać przetestowane od razu w laboratorium.

Typowe dodatki laserowe to związki chemiczne, które wywołują termo reakcje po naświetlaniu w określonych długościach fali. W zależności od zastosowanego dodatku, efekt znakowania laserowego polimerów może być osiągnięty w procesie miejscowego zwęglania, powodującego zaciemnienie lub poprzez punktowe spienianie, które powoduje rozjaśnienie powierzchni.

Zastosowanie masterbatcha oraz kolor mają wpływ na tworzone receptury przy opracowaniu próbki. W centrum technicznym Finke można symulować kilka procesów wytłaczania zarówno przy produkcji butelek oraz folii. Klienci dostają próbki masterbatchy, które mieszają z polimerami zawsze z próbkami kolorystycznymi w postaci wyprasek, butelek czy folii w zależności od zastosowania. Dzięki temu, wybór koloru jest bardziej niezawodny, a tym samym szybszy niż gdyby był oparty tylko na podstawie próbki wtryskowej. Biorąc pod uwagę specyficzne parametry produkcji, Finke może dostosować barwnik do aplikacji klienta w możliwie najkrótszym czasie. Receptura może być stosowana natychmiast w produkcji seryjnej, co oszczędza cenny czas dla finalnego producenta.

Więcej informacji na temat Laserbox w dziale sprzedaży firmy Finke (info@finke-colors.de, www.finke-colors.de), który także dostarczy kompleksowe rozwiązania dotyczące zastosowania naszych produktów.

Dodaj ofertę pracy