biester
Wiadomości

Obrót polimerami w kontekście VAT

Jak podnieść bezpieczeństwo obrotu gospodarczego w kontekście podatkowym – o tym będą rozmawiać przedstawiciele biznesu dystrybucyjnego na spotkaniu z dyrekcją departamentu VAT Ministerstwa Finansów w najbliższy piątek (15.09).

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele firm dystrybucyjnych realizujących ponad 50% wartości obrotu polimerami na polskim rynku, wycenianym przez miesięcznik Plastics Review na ok. 3 mld PLN netto rocznie.

 

Celem spotkania jest nawiązanie merytorycznej współpracy między biznesem polimerowym a agendami naszego państwa, pozwalającej wyeliminować karuzelowy obrót polimerami i związane z tym wyłudzenia podatku VAT. – Naszą intencją jest nawiązanie dialogu podatkowego, którego efektem może być próba wypracowania mechanizmów ograniczających możliwość powstawania przestępstw podatkowych w obrocie polimerami oraz ochrona uczciwie działających firm – podsumowuje Prezes Waldemar Sobański, reprezentujący biznes polimerowy w relacjach z Ministerstwem Finansów.

 

Warto przypomnieć, iż Prezes Sobański był inicjatorem powstania Koalicji na rzecz eliminacji wyłudzeń VAT w dystrybucji i handlu polimerami, skupiającej kluczowe firmy wprowadzające do obrotu polimery w Polsce, która złożyła w Ministerstwie Finansów własne stanowisko dotyczące dobrych praktyk VAT w obrocie polimerami. Konsultacje w tej sprawie winny rozpocząć się niebawem. Doradcą biznesu polimerowego w relacjach z Ministerstwem Finansów RP jest firma PwC.

Dodaj ofertę pracy