mey
Wiadomości

Interpack cieszy się sporym zainteresowaniem

Interpack 2017 zanotował największy popyt wystawców w swojej 55 letniej historii.

Do chwili oficjalnego zakończenia przyjmowania zgłoszeń na tę najważniejszą w branży opakowaniowej oraz spokrewnionych z nią procesów technologicznych imprezę, przedsiębiorcy zarezerwowali 20 % więcej powierzchni, jak stojące do dyspozycji wystawców 262.400 m2  w 19 halach Terenów Targowych w Düsseldorfie. Dlatego od 04. do 10. maja 2017 ponownie oczekuje się 2 700 wystawców. Przyjadą oni do Düsseldorfu z około 60 krajów. Również organizowane równolegle targi components, special trade fair by interpack, z ofertami przemysłu dostawczego są w całości wynajęte, chociaż w porównaniu z debiutem 2014 ich powierzchnia jest ponad dwukrotnie większa.

Temat specjalny rewolucja przemysłowa 4.0 realizowany przez VDMA

interpack, pod względem zakresu i umiędzynarodowienia, jest unikatową platformą dla przedsiębiorców z produktami i rozwiązaniami z dziedziny technologii opakowań i procesów pokrewnych oraz materiałów opakowaniowych dla takich segmentów jak żywność, napoje, słodycze i pieczywo, farmacja, kosmetyka oraz nie spożywcze towary konsumpcyjne i dobra przemysłowe. Innowacyjne tematy specjalne są uzupełnieniem oferty wystawców. Na interpack 2017 w centrum uwagi znajdzie się temat rewolucji przemysłowej 4.0, realizowany wspólnie z Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V. (VDMA). Wystawa specjalna w formie loży techniki przy stoisku VDMA pokaże przykłady zastosowań i rozwiązania z dziedziny maszyn pakujących lub pokrewnych technologii procesów, nowe możliwości w takich polach zastosowań jak bezpieczeństwo, śledzenie źródła pochodzenia, ochrona przed kopiowaniem i plagiatem oraz zindywidualizowane opakowania.

innovationparc SAVE FOOD

Sprawa SAVE FOOD ponownie znajdzie swe miejsce na interpack 2017. Wystawa specjalna innovationsparc pokaże innowacyjne koncepcje i rozwiązania opakowań, które mogą pomóc w ograniczaniu strat i marnotrawstwa żywności – w tym także zwycięzców krajowych konkursów SAVE FOOD Packaging Awards Światowej Organizacji Opakowaniowej - World Packaging Organisation (WPO). Są oni wybierani przed targami interpack i na targach konkurują ze sobą w ramach WorlStar Awards. W innovationsparc zintegrowano forum wykładowe, które firmy mogą wykorzystać do prezentacji swoich rozwiązań i koncepcji. innovationsparc, analogicznie jak w 2014, ponownie odbędzie się w specjalnym namiocie pomiędzy halami 2 i 3.

W trakcie targów zaplanowano także trzeci międzynarodowy kongres SAVE  FOOD z udziałem partnerskim Światowej Organizacji ds. Wyżywienia i Żywności FAO przy ONZ oraz Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych (UNEP).

components teraz w tym samym czasie co interpack

Koncepcja targów components, special trade fair by interpack, po swojej premierze na interpack 2014, została do edycji 2017 gruntownie przepracowana. Goście znajdą je teraz w centrum Terenów Targowych w Düsseldorfie w obejmującej 5.000 m2  tymczasowej hali o lekkiej konstrukcji. Znajdzie się ona między halami 10 i 16. components uzupełnią ofertę interpack przez cały czas targów.

Sto przedsiębiorstw z przemysłu dostawczego, także takich z ofertami z dziedziny techniki napędów, sterowania i sensorów, urządzeń do przemysłowego przetwarzania obrazów, transportu na bliskie odległości oraz innych maszyn i komponentów wystawi się tam z własnymi indywidualnymi stoiskami. Targi components dostępne są bezpłatnie dla wszystkich gości i wystawców interpack.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.packaging-components.de.


foto: Messe Düsseldorf/ctillmann

Dodaj ofertę pracy