biester
Wiadomości

Nowość w ofercie BOPS

Gatunek wtryskowy z Płocka o lepszych osiągach do produkcji opakowań cienkościennych.

Na początku tego roku Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) uruchomił produkcję kolejnego już, nowego produktu o nazwie Moplen RP398U (MFR ok. 71 g/10 min). Tym samym gatunek ten poszerzył ofertę Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) skierowaną do przetwórców poliolefin operujących w Polsce. Moplen RP398U powstaje bezpośrednio w procesie polimeryzacji, przy użyciu katalizatora koordynacyjnego Zieglera-Natty V generacji, który nie zawiera ftalanów.

Rodzina produktów

Moplen RP398U uzupełnia gamę kopolimerów randomicznych PP wytwarzanych przez BOP, co oznacza, że przetwórcy w Polsce dysponują już teraz czterema innowacyjnymi gatunkami PP randomicznego o zróżnicowanych właściwościach reologicznych i użytkowych. Inne gatunki PP randomicznego oferowane przez BOPS to dobrze znane produkty takie jak: Moplen RP2380, Moplen RP398T i Moplen RP398V.

Moplen RP398U został zaprojektowany do wtrysku cienkościennego oraz do wytwarzania wyrobów o długiej drodze płynięcia lub o złożonych przekrojach, które odznaczają się atrakcyjnymi właściwościami optycznymi i bardzo dobrymi właściwościami organoleptycznymi.

Sukces klaryfikatora i duże oszczędności

Zastosowanie skutecznego klaryfikatora najnowszej generacji gwarantuje, że Moplen RP398U ma również dodatkowe zalety związane z przetwórstwem. Gatunek ten może być przetwarzany w szerszym zakresie temperatur w porównaniu do tworzyw zawierających klaryfikator starszej generacji, będący pochodną sorbitolu, który dla uzyskania optymalnej przezroczystości wymaga bardzo wąskiego okna przetwórczego i stosunkowo wysokiej temperatury stopu, tj. ok. 230° – 240°C (niestety, w tej temperaturze następuje też termiczny rozkład użytego klaryfikatora). Moplen RP398U wykazuje optymalną przezroczystość już w temperaturze ok. 200°C, co oznacza mniejsze zużycie energii elektrycznej, skrócenie czasu chłodzenia oraz czasu całego cyklu. Oczywiście, ze względu na zastosowany klaryfikator, który charakteryzuje się doskonałą stabilnością termiczną, nowy gatunek może być też przetwarzany w wyższych temperaturach, w porównaniu do standardowych PP randomicznych zawierających klaryfikatory starszej generacji.

Idealny do żywności

Odpowiedni sposób wytwarzania oraz użyty klaryfikator gwarantują, że Moplen RP398U wykazuje bardzo dobre właściwości sensoryczne w zakresie utrzymania smaku przechowywanej żywności i małej emisji zapachu. Są to podstawowe wymagania stawiane opakowaniom do żywności. Jak pokazują doświadczenia Klientów BOPS, pojemniki wyprodukowane z tego gatunku, mogą także spełniać wymagania w zakresie podgrzewania żywności w kuchence mikrofalowej.

Dodaj ofertę pracy