biester
Wiadomości

Nowy gatunek kopolimeru randomicznego

Kopolimer do produkcji folii polipropylenowych typu CAST z Płocka.

Firma Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. uruchomiła produkcję nowego gatunku polipropylenowego kopolimeru randomicznego o nazwie handlowej Moplen RP316M, który jest przeznaczony do wytwarzania, metodą wylewania, folii typu CAST, potocznie zwanymi CPP. Materiał ten jest już dostępny w ofercie Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS).

Moplen RP316M to kopolimer randomiczny o małej zawartości etylenu i wskaźniku szybkości płynięcia ok. 8,5 g/10 min. Odpowiednia budowa i struktura materiału Moplen RP316M zapewnia jego łatwe przetwórstwo zarówno na liniach pracujących z małą wydajnością, jak i na nowoczesnych wysokowydajnych i pracujących z szybkościami dochodzącymi do 300m/min liniach do produkcji folii CPP.

Moplen RP316M posiada bogaty pakiet dodatków takich jak:

  • antybloking bazujący na krzemionce syntetycznej,
  • środek poślizgowy oparty na erukamidzie,
  • środek antystatyczny,
  • stabilizator termiczny.

Dodatek antyblokingowy i poślizgowy gwarantują bardzo dobrą przetwarzalność materiału w procesie produkcji i konfekcjonowania. Odpowiednio zoptymalizowana zawartość środka poślizgowego i zastosowanie materiału Moplen RP316M na warstwy zewnętrzne folii CPP zapewnia możliwość przetwórstwa folii na najbardziej wymagających pod względem szybkości automatach pakujących. Właściwie dobrany pakiet dodatków antystatycznych poprawia przetwórstwo folii oraz właściwości gotowego opakowania, poprzez redukcję ładunków elektrostatycznych zbierających się na powierzchni folii w toku całego cyklu jego funkcjonowania, tj. podczas produkcji, konfekcjonowania, składowania i ekspozycji gotowych opakowań. Opakowania zawierające środki antystatyczne nie zbierają na swojej powierzchni kurzu, co gwarantuje długotrwały efekt jego świeżości.

Wśród zalet materiału Moplen RP316M należy również wspomnieć o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych, a szczególnie wyższym, w odniesieniu do homopolimerów, module elastyczności, który zapewnia lepszą odporność na przebicie i możliwość stosowania folii w niskich temperaturach, nawet do -5°C.

Pomimo bogatego pakietu dodatków Moplen RP316M doskonale sprawdza się w produkcji wysokotransparentnych folii polipropylenowych, które można zastosować m.in. w następujących wyrobach:

  • folie do laminacji (z foliami BOPP; BOPET, LDPE, itp.),
  • folie higieniczne,
  • folie biurowe,
  • folie do pakowania żywności (tj. słodycze, makarony, ciastka i batony itd.),
  • folie do konfekcjonowania tekstyliów.

Moplen RP316M poszerza ofertę BOPS w zakresie materiałów do produkcji folii polipropylenowych CAST. Na rynku dostępny jest również homopolimer pod nazwą Moplen HP515M. Obydwa gatunki są wytwarzane przy użyciu wysokowydajnego katalizatora metaloorganicznego Zieglera-Natty, który nie zawiera ftalanów.

Podstawowe właściwości kopolimeru randomicznego Moplen RP316M:

Dodaj ofertę pracy