biester
Wiadomości

Nowa Dyrektor Zarządzająca BASF Polska

Z dniem 1 maja stanowisko Dyrektora Zarządzającego BASF Polska objęła Katarzyna Byczkowska, zastępując Andreasa Gietla, który po 2,5 roku spędzonych w Polsce wraca do centrali BASF w Ludwigshafen, gdzie jako Senior Vice President przejmie odpowiedzialność za Management Consulting.

Katarzyna Byczkowska, nowa Dyrektor Zarządzająca BASF Polska
Katarzyna Byczkowska, nowa Dyrektor Zarządzająca BASF Polska

Lata 2015-2017 charakteryzował dynamiczny wzrost firmy, BASF w Polsce odnotował wzrost wartości sprzedaży netto do 865 mln Euro. Okres ten charakteryzowały znaczące transakcje (przejęcie Chemetall) i inwestycje (rozpoczęcie rozbudowy fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem). Firma obchodziła 150-lecie istnienia, lokalnie wspólnie z partnerami BASF Polska świętowała 25-lecie. Rozwinęła swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz promowała innowacje i edukację w obszarze chemii.

Katarzyna Byczkowska ostatnie pół roku spędziła w Wiedniu jako Head of Controlling and Projects na Europę Centralną. W latach 2013-2017 została oddelegowana do Barcelony, gdzie pełniła rolę Vice President, Sales & Regional Market Development Iberia. Wcześniej pełniła funkcje komercyjne w Ludwigshafen, w Niemczech (2006-2007) oraz w Warszawie, gdzie objęła stanowisko Dyrektora Handlowego EUC i Rosji (2008-2012). Katarzyna Byczkowska pracę w BASF rozpoczęła w 2005 roku w Wielkiej Brytanii jako Kierownik Sprzedaży na Europę Północną. Karierę zawodową rozpoczęła w Dow Chemical, gdzie przez 10 lat pracowała na różnych stanowiskach w Warszawie i Londynie. Ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej (magister inżynierii chemicznej) oraz studia MBA na Uniwersytecie w Calgary.

Dodaj ofertę pracy