W Konsorcjum Energia dla Przemysłu znajdują się dotychczasowi uczestnicy Polimerowej Energii oraz przedsiębiorstwa przemysłowe, członkowie Konfederacji LEWIATAN, a zwłaszcza jej związków regionalnych, które skupiają głównie małe i średnie przedsiębiorstwa z polskim kapitałem.
Tylko połączenie potencjałów i możliwości największej organizacji biznesu w Polsce oraz największej pod względem skali i doświadczenia grupy zakupowej może przynieść efekt w postaci zbudowania organizmu zakupowego, pozwalającego wygenerować istotne dla polskiego przemysłu oszczędności na energii elektrycznej.
– Konsorcjum Energia dla Przemysłu to element programu reindustrializacji polskiej gospodarki i wsparcia, jakiego chcemy udzielić przedsiębiorstwom przemysłowym z sektora MSP – powiedział Roman Rogalski, Przewodniczący Rady Regionów Konfederacji Lewiatan.
– Polimerowa Energia istnieje na rynku od roku 2012, w tym czasie zrealizowaliśmy kontrakty na grupowy zakup energii elektrycznej dla kilku tysięcy firm w Polsce. Energia dla Przemysłu to dla nas kolejne wyzwanie, chcemy zbudować wspólnie z Konfederacją Lewiatan konsorcjum zakupowe, w którym znajdzie się ponad 1 000 firm z rocznym zużyciem energii przekraczającym 1 000 GWh (gigawatogodzin) – zapowiada Waldemar Sobański, Prezes Zarządu IDEA Plastics Sp. z o.o., Operatora Energii dla Przemysłu.
Ceny energii na rok 2019 rosną niespotykanie szybko. W ciągu kilku ostatnich tygodni wzrost przekroczył 30%. Dla większości przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce, w których energia stanowi znaczący składnik kosztów, ostatnie wzrosty są całkowicie zaskakujące i nieprzewidziane, wywracają do góry nogami większość biznes planów.
Tylko dołączenie do doświadczonego i renomowanego konsorcjum zakupowego daje możność pojedynczym przedsiębiorcom zakupu energii na bezpiecznych i atrakcyjnych warunkach. Aby rozpocząć starania o uczestnictwo w konsorcjum Energia dla Przemysłu należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się pod adresem: energia.eplastics.pl
Nie należy zwlekać z rejestracją, decyduje kolejność zgłoszeń. Po osiągnięciu limitu ilości przedsiębiorstw oraz granicy wielkości wolumenu energii – konsorcjum Energia dla Przemysłu nie będzie przyjmować nowych uczestników – zapowiada Prezes Sobański.
Prezes Waldemar Sobański przedstawia założenia i zasady konsorcjum Energia dla Przemysłu na forum Rady Regionów Konfederacji Lewiatan.
Podpisanie listu intencyjnego powołującego do życia konsorcjum Energia dla Przemysłu. Od lewej: Waldemar Sobański (Prezes Zarządu IDEA Plastics Sp. z o.o., Operatora konsorcjum) i Roman Rogalski (Przewodniczący Rady Regionów Konfederacji Lewiatan).