KGL_new
Wiadomości

Cel biznesu polimerowego osiągnięty

Szefowie czołowych firm dystrybuujących polimery po raz kolejny spotkali się na targach Plastpol na zaproszenie redakcji miesięcznika Plastics Review.

Biznes idzie dobrze, humory dopisują. Od lewej: Milan Subotić (Sawex), Marcin Herra (Sawex), Jerzy Łącki, Arkadiusz Chmielarz (Granulat), Waldemar Jurczak (Biesterfeld Polska).
Biznes idzie dobrze, humory dopisują. Od lewej: Milan Subotić (Sawex), Marcin Herra (Sawex), Jerzy Łącki, Arkadiusz Chmielarz (Granulat), Waldemar Jurczak (Biesterfeld Polska).

Od kilku już lat pierwszy dzień targów jest czasem m.in. uroczystego lunchu szefów kluczowych firm dystrybucyjnych. Także w tym roku rodzącej się tradycji stało się zadość. Biznes polimerowy rośnie w siłę, Polska jest szybko rozwijającym się rynkiem przetwórstwa, na czym korzystają w dużej mierze również firmy dystrybucyjne. Stąd wszystkim uczestnikom spotkania humory dopisywały, oceny procesów rynkowych, jak i własnej sytuacji biznesowej były gremialnie pozytywne.

Podczas spotkania została omówiona i oceniona jedna z inicjatyw środowiska polimerowego w postaci Koalicji przeciwko wyłudzeniom VAT w obrocie polimerami. Warto przypomnieć, iż biznes polimerowy potrafił dostrzec i zdefiniować ten trudny problem gospodarczy i był jedną z niewielu branż przemysłowych, która taką koalicję powołała, a następnie przedstawiła swoje autonomiczne stanowisko Ministerstwu Finansów. Po upływie ok. roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy ze przedsiębiorcami wypracowały wskazówki pomocne urzędnikom skarbowym w ocenie dochowania należytej staranności w VAT przez podmioty gospodarcze. Najważniejsze okoliczności, którymi będą się kierować urzędnicy skarbowi, prezentuje „Metodyka w zakresie oceny dochowania należytej staranności przez nabywców towarów w transakcjach krajowych". To milowy krok w zdecydowanym podniesieniu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w kontekście VAT. Tym samym cel Koalicji biznesu polimerowego został osiągnięty i została ona rozwiązana.

Szefowie firm dystrybucyjnych dokonali okresowej oceny rynku oraz omówili kolejną edycję targów Plastpol. Warto podkreślić, iż wśród uczestników spotkania znalazł się nowy management spółki Sawex SA, która coraz śmielej wkracza w dystrybucję polimerów.

Kolejne dobre spotkanie biznesu dystrybucyjnego.
Kolejne dobre spotkanie biznesu dystrybucyjnego. Od lewej: Waldemar Sobański (Plastics Review), Agnieszka Rembowicz-Słupecka (Nexeo Solutions Poland), Lech Skibiński (Korporacja KGL), Bogdan Wrześniak (BCD Polymers).

Dodaj ofertę pracy