biester
Wiadomości

Podróż polimerów w obiegu zamkniętym

Seria zabawnych, kilkuminutowych filmików promuje tworzywa polimerowe, ukazując ich recykling oraz ponowne użycie.

Plastics Recyclers Europe stworzyło serię kilkuminutowych filmików, które promują tworzywa polimerowe, ukazując proces ich zbiórki i recyklingu, a także ich ponowne użycie. Zostały stworzone w języku angielskim, ale dostępne są napisy w języku polskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i niemeckim - należy wybrać napisy w prawym dolnym rogu video.

Seria filmików "Podróż tworzyw w obiegu zamkniętym" prezentuje Marka, butelkę płynu do prania, która prowadzi nas przez wszystkie ważne etapy życia tworzyw polimerowych, począwszy od etapu użytkowania, zbiórkę, recykling aż po produkcję nowych produktów zawierających materiały pochodzące z recyklingu. Każdy z filmików to kolejny rozdział podróży Marka i jego przyjaciół:

Rozdział 1 - Sortowanie i recykling tworzyw polimerowych!
Tworzywa polimerowe pomagają nam w naszym codziennym życiu, a Ty możesz pomóc nam odzyskać ich jeszcze więcej na końcu cyklu ich życia! Dołącz do Marka i jego przyjaciół, którzy dzielą się wskazówkami na temat właściwego gospodarowania odpadami z plastiku.

Rozdział 2 - Droga z kosza do recyklingu
Co dzieje się z odpadami z plastiku które segregujesz? Śledź Marka podczas wizyty w centrum sortowania, gdzie wyjaśnia, dlaczego właściwe sortowanie jest tak ważne dla prawidłowego procesu recyklingu.

Rozdział 3 - Jak wygląda recykling tworzyw polimerowch?
Wszyscy wiemy, czym jest recykling, ale czy wiesz, jak proces ten wygląda? Mark wraz z innymi tworzywami HDPE trafia do zakładu recyklingu, gdzie jest najpierw mielony, myty, a następnie topiony i filtrowany a na końcu wytłaczany w regranulat. Regranulat jest wykorzystywany do produkcji nowych produktów z tworzyw polimerowych, w których kluczową rolę odgrywa projektowanie produktów.

Rozdział 4 - Przetworzone tworzywa polimerowe jak nowe!
Dzięki wysokiej jakości recyklingowi można wytwarzać nowe produkty. Po wizycie w zakładzie recyklingu Mark wraca do supermarketu i spotyka starego przyjaciela. Czy wiesz, że dzięki recyklingowi oszczędzane są cenne zasoby, a zużycie paliw kopalnych i emisja CO2 są również wyraźnie zmniejszone!

Tworzywa polimerowe są wszechstronne i mogą być wielokrotnie poddawane recyklingowi, a my możemy pomóc w zapewnieniu prawidłowego recyklingu tych materiałów!

Zapraszamy do obejrzenia całej serii na Plastics TV.

Dodaj ofertę pracy